Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: Urząd Miasta

środa, 17 lipca 2013

Kilka dni temu musiałam załatwić sprawę w Urzędzie Miasta Gdańsk. Sprawę smutną i pilną - uzyskanie aktu zgonu. Biorąc pod uwagę, że ten dokument stanowi podstawę wszystkich innych formalności - ma on kluczowe znaczenie. Jeżeli tak jak ww moim przypadku - osoba zmarła mieszkała w mieście oddalonym o kilkadziesiąt kilometrów i tam trzeba było załatwiać wszystkie sprawy związane z pogrzebem, kwestia czasu odgrywała bardzo dużą rolę. Przed odpowiednim wydziałem UM było tylko kilka osób - również w mało radosnym nastroju. I czekaliśmy, czekaliśmy, czekaliśmy - z numerkami w ręku, nikt nie wchodził ani nie wychodził z pokoju, w którym tylko jednak urzędniczka wypisywała akty zgonu. Przyczyna była banalna - w środku siedział pracownik jakiegoś zakładu pogrzebowego i hurtem załatwiał cały plik. Nawet trudno mieć do niego pretensje - realizował usługi kompleksowe. Biorąc jednak pod uwagę, że w sąsiednich pokojach było sporo urzędniczek - a jedna z nich nawet na korytarzu stwierdziła do koleżanki - jak tu dziś cicho i spokojnie - mam wrażenie, że podział pracy w urzędzie jest jednak zbyt mało elastyczny i reagujący na potrzeby.
Chcąc załatwić jakąś sprawę w USC - pobierane są "numerki", nie ma więc problemu ze sprawdzeniem w komputerze - jaka jest kolejka oczekujących na wydanie konkretnego dokumentu. Czy naprawdę wielkim problemem byłoby sprawdzenie gdzie jest największa ilość oczekujących i skierowanie do pomocy kogoś z sąsiedniego pokoju? Wydawać by się mogło, że nie jest to zbyt wielka filozofia, prawda?

piątek, 17 czerwca 2011

Najbliższy weekend ma szanse być nietypowy. Zabiegani w ciągu tygodnia, mamy szansę na załatwienie ważnych spraw w dni wolne.
Sobota 17 czerwca będzie dniem otwartym gdańskiego magistratu. Będzie mozna załatwić sprawy zwiazane z dowodem osobistym, prawem jazdy, meldunkiem. Oprócz tego -przewidziany jest bogaty program różnych atrakcji:

Szczegóły tu:

Dzień Otwarty UM Gdańsk

 Dzień otwarty gdańskiego magistratu

 

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagiministat liczniki.org