Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: Szczypińska

niedziela, 05 września 2010

Wybory samorządowe juz niedługo. Poszczególne partie polityczne przygotowują się do kampanii wyborczej, która z pewnością będzie znowu ostra. Wprawdzie walka dotyczyć bedzie samorządu i spraw jak najbardziej lokalnych, ale nie ma się co łudzić - decydującą rolę odgrywać będą spory i podziały z "wielkiej polityki". Zamiast wybierać dobrych gospodarzy naszych miast, powiatów, gmin - będziemy z pewnością dyskutować o katastrofie smoleńskiej czy roli Kościoła w polityce, a debata o podatkach lokalnych zostanie zastąpiona omawianiem podwyżki VAT. Taka już niestety uroda naszej polityki.

Póki co - w Gdańsku zapowiada się ciekawie. Na początek zostały rozwiązane struktury lokalne Prawa i Sprawiedliwości.
PiS odsuwa nieudolnych działaczy na Pomorzu
Jakoś mam dziwne wrażenie, że problem martwych dusz to tylko pretekst i za tą decyzją prezesa Kaczyńskiego kryje się coś więcej. Od władzy został odsunięty Tadeusz Cymański i Jacek Kurski, nic za to nie słychać o Jolancie Szczypińskiej. O tarciach pomiędzy bullterrierem i dyżurną narzeczoną prezesa PiS-u wiadomo od dawna. Czyżby konflikt się zaostrzył? Wprawdzie wydawało się, że Jacek Kurski ostatnio zyskał na znaczeniu - talibowie odzyskali swoje dawne znaczenie w partii, ale na obchodach rocznicowych w Gdyni obok Jarosława Kaczyńśkiego siedziała jednak Szczypińska....
Co będzie dalej z pomorskimi strukturami tej partii? I przede wszystkim - kogo PiS wystawi jako kandydata na prezydenta Gdańska? Wprawdzie pozycja Adamowicza wydaje się pewna, ale oddawanie walkowerem może działać demoralizująco. No i oprócz Gdańska - na Pomorzu jest jeszcze wiele stanowisk samorządowych do wygrania.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagiministat liczniki.org