Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: kampania

poniedziałek, 19 października 2015

Justyna Adamczyk

 Justyna Adamczyk

okręg 25 lista nr 8 miejsce 16


Absolwentka Politechniki Gdańskiej, Wydziału Zarządzania i Ekonomii. Na łamach specjalistycznych czasopism popularyzuje wiedzę o nowych technologiach popartą własnym doświadczeniem biznesowym. Od 1999 roku właścicielka i redaktor naczelna jednego z pierwszych portali na temat e-biznesu. Autorka ponad 40 publikacji z dziedziny
e-marketingu.

W ramach prowadzonej firmy zajmuje się marketingiem internetowym oraz projektami e-commerce w Polsce, Chinach i USA. Główne obszary doradztwa dotyczą najnowszych technologii mobilnych takich jak: rozszerzona rzeczywistość, interaktywne symulacje dla przemysłu oraz marketingowe wsparcie sprzedaży online.

W Sejmie będzie wprowadzała rozwiązania zapewniające promocję i eksport polskich produktów i usług na rynkach azjatyckich.

Z zamiłowania od 15 lat płetwonurek z licencją Rescue Diver. 

A tu propozycje programowe:

 • sprzedaż w internecie bez rejestrowania działalności

  sprzedaż w internecie bez rejestrowania działaności
  więcej >>>

 • ultraeksportowa strategia dla Polski
  EKSPORT DO CHIN – szansą rozwoju dla małych przedsiębiorstw 

  więcej >>>

 • urzędy przyjazne przedsiębiorcy
  prosta procedura przyznawania prolongaty w spłacie należności podatkowych i ZUS w sytuacjach incydentalnych;
  wprowadzenie rozliczeń netto pomiędzy podmiotami biznesowymi 

  więcej >>>
   
 • projekty studenckie na zlecenie firm zamiast praktyk 
  realne zlecenia z katalogu zamówień od firm zewnętrznych zamiast praktyk

  więcej >>>
     
 • Polska liderem przemysłu jachtowego
  uproszczenie przepisów dotyczących nadzorów, certyfikacji i procedur rejestrowania jachtów tak aby aktywizować małe stocznie, biura projektowe i producentów wyposażenia jachtowego;
  wspieranie promocji polskich marek na nowych rynkach zagranicznych, 

  więcej >>>
piątek, 07 października 2011

Jerzy Stanisław Borowczak - kandydat nr 8 na liście Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska w okręgu 25. Ma 54 lata, jest parlamentarzystą. Mieszka w Gdańsku. Należy do Platformy Obywatelskiej.

W wyborach do Sejmu w 2007 roku uzyskał 5738 głosów (1,21%) i nie zdobył mandatu. Do Sejmu wszedł dopiero rok temu, na miejsce zwolnione przez Sławomira Nowaka.  Miał 17 wystąpień poselskich, złożył 7 interpelacji i 7 zapytań poselskich. Pracował w komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Pełna lista jego dokonań poselskich jest tu: poseł Jerzy Borowczak

Ma stronę w Wikipedii: Jerzy Borowczak

Strona w Encyklopedii Solidarności: Jerzy Borowczak

Własna strona internetowa: Jerzy Borowczak

Profil na Facebooku: Jerzy Borowczak

Wcześnie zaczął - działał w opozycji już w czasach PRL-u. Jest jedną z legend Solidarności - tamtej pierwszej, prawdziwej. Był jednym z inicjatorów strajku w 1980 roku. Zwiążany z Lechem Wałesą, w wolnej Polsce był poslem III kadencji i przez ostatni rok VI. Działał również w samorządzie. 
Ja swój głos oddam właśnie na Jerzego Borowczaka. Długo się zastanawiałąm - na liście PO jest wielu naprawdę świetnych kandydatów. Przeważyło to, że w ubiegłym miesiącu bardzo mocno zaangażował się w wybory do Rady Osiedla Młyniec. O demokrację trzeba dbać na każdym szczeblu, również tym najniższym. I uczyć się jej zawsze i wszędzie.     


Pełna lista kandydatów Platformy Obywatelskiej: PO - lista kandydatów do sejmu

Sylwetki wybranych kadydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

 

środa, 05 października 2011

Sławomir Arkadiusz Neumann - kandydat nr 6 na liście Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska w okręgu 25. Ma 43 lata, jest ekonomistą. Mieszka w Starogardzie Gd. Należy do Platformy Obywatelskiej.

W wyborach do Sejmu w 2007 roku uzyskał 11452 głosy (2,49%) i zdobył mandat. Znany i lubiany na Kociewiu, angażujacy się w życie regionu. Miała 111 wystąpień i 19 interpelacji i 21 zapytań poselskich. Pracował w komisji Finansów Publicznych. Był członkiem sejmowej komisji śledczej tzw. hazardowej.

Pełna lista jego dokonań poselskich jest tu: poseł Sławomir Neumann

Ma stronę w Wikipedii: Sławomir Neumann

Profil na Faceboku: Sławomir Neumann

Kanał na youtube: kanał użytkownika Sławomir Neumann

Poseł spokojny, rzeczowy o konkretny. Bardzo silnie związany z Kociewiem i tu głównie zdobywa poparcie. Widać to świetnie na przesłanych przez niego filmach. Pamięta o swoich korzeniach i to na pewno zostanie docenione przez wyborców.
Tym bardziej, że takze w komisji hazardowej pokazał sie z bardzo dobrej strony. 
 


Pełna lista kandydatów Platformy Obywatelskiej: PO - lista kandydatów do sejmu

Sylwetki wybranych kadydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

 

wtorek, 04 października 2011

Agnieszka Dominika Pomaska - kandydatka nr 4 na liście Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska w okręgu 25. Ma 31 lat, jest politologiem. Mieszka w Gdańsku. Należy do Platformy Obywatelskiej.

Byla gdańskim samorzadowcem. W wyborach do Sejmu w 2007 rku zdobyla 9495 głosów (2,01%) i mandatu nie zdobyła. Nie były to jednak głosy stracone.  Do Sejmu weszła w 2009 roku - w połowie kadencji objęła mandat zwolniony przez Jarosława Wałęsę. Trzeba przyznać, że od razu zapisała się jako bardzo pracowita posłanka. Miała 17 wystąpień i 87 interpelacji i 12 zapytań poselskich. Pracował w komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich, a także w komisji do Spraw Unii Europejskiej.

Pelna lista jej dokonań poselskich jest tu: posłanka Agnieszka Pomaska

Ma swoją stronę w internecie: Agnieszka Pomaska

Ma stronę w Wikipedii: Agnieszka Pomaska

Profil na Faceboku: Aga Pomaska

Profil polityka na Facebooku: Agnieszka Pomaska

Konto na Twitterze: Agnieszka Pomaska

Posłanak bardzo pracowita i z pewnością zasługuje na poparcie. Młoda, przebojowa i energiczna, odważnie wygłasza swoje zdanie, nawet jeżeli musi wystąpić przeciwko innym politykom swojej partii. Dobrym przykładem może być tu niedawny zatarg z Pawłem Adamowiczem w sprawie ziemi przekazywanej Kurii Biskupiej. Jak widać - jest nie tylko niezależna, ale i silnie związana z swoim okręgiem wyborczym.
Gdańska lista Platformy ma wielu dobrych, załugujących na mandat polityków. Agnieszka Pomaska z pewnością do nich też należy.  


 

Pełna lista kandydatów Platformy Obywatelskiej: PO - lista kandydatów do sejmu

Sylwetki wybranych kadydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

 

niedziela, 02 października 2011

Katarzyna Agnieszka Owczarek - kandydatka nr 2 na liście Komitetu Wyborczego Polska Jest Najważniejsza. Ma 32 lat, jest menadżerem. Mieszka w Gdansku. Jest członkiem PJN - pełni funkcję członka zarządu władz rejownych partii.

Prowadziła projekt w banku - cokolwiek to nie znaczy. I to wszystko co udało mi się znaleźć w sieci na jej temat.

Nie da się ukryć, że bez pieniędzy trudno jest prowadzić kampanię. Nie dziwi wiec brak billbordów i plakatów wyborczych. Tym bardziej jednak aż się prosi, żeby wykorzystać to, co nie wymaga nakładów.  Dlaczego nie ma śladu w internecie? Sam Paweł Kowal z lodówką i Marek Migalski swoim blogiem nie zapewnia mandatów kandydatom z list lokalnych.
Biorąc pod uwagę, z ena pierwszym miejscu listy mamy spadochroniarza z drugiego końca Polski - tym bardziej powinno dbac się o lokalną liderkę.
Moim zdaniem - szanse na mandat zerowe.


 

Pełna lista kandydatów PJN: PJN - lista kandydatów do sejmu

Sylwetki wybranych kadydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

 

piątek, 30 września 2011

Marcin Landzianowski - kandydat nr 23 na liście Komitetu Wyborczego Sojusz Lewicy Demokratycznej. Ma 34 lat, z zawodu jest kucharzem. Mieszka w Gdańsku. Należy do SLD.

W ubiegłym roku startował w wyborach do Rady Miasta - otrzymał 65 głosów (0,2%). Mandatu nie zdobył.

Kandydat, o ktorym trudno coś znaleźć w sieci. Nawet na stronach lokalnego komitetu SLD jest tylko plakat wyborczy. Trudno więc traktować te kandydaturę inaczej niż jako dopowłnienie listy wyborczej. Może jest to dla niego krzywdzące,a le w końcu młody człowiek i nie zdobył się nawet na założenie strony internetowej?
Dlaczego pisze o nim, skoro tak wiele innych kandydatur pomijam? Na moim osiedlu każda latarnia jest ozdobiona jego plakatami. Zrobione porządnie, nie przyklejane, a po prostu zawieszone na tekturce. Podejrzewam, ż ewiele osób moze się zastanwiać - kim on jest. I informacji zacznie szukać w internecie.
No więc szkoda czasu. Głosu również.


 

Pełna lista kandydatów SLD: SLD - lista kandydatów do sejmu

Sylwetki wybranych kadydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

 

wtorek, 27 września 2011

Dorota Dudek - kandydatka nr 20 na liście Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Ma 37 lat, z zawodu jest ekonomistką. Mieszka w Gdańsku. Nie należy do partii politycznej.

Na stronach partyjnych PiS-U piszę o sobie, że zawodowo jest dyrektorem biura, a z powołania - wolontariuszką fundacji Obudź nadzieję, choć na stronach internetowych fundacji nie jest wymieniona ani wśród wolontariuszy ani przyjaciół.
W roku 2010 startowała w wyborach do Rady Maista  - uzyskała 612 głosów (1,92% głosów) - mandatu nie zdobyła.

Szanse na mandat bliskie zera. Dla mnie jest do odrzucenia przede wszystkim dlatego, że jej plakaty zasmiecają Gdańsk. Przyklejone do wymalowanego niespełna rok temu murku przy wejściu do tunelu - na pewno nie dadzą się usunąć bez pozostawienai śladu. Poza tym - z pewnoscią nie ma zgody zarządcy na plakaty w tym miejscu.
Kandydaci zaśmiecajacy Gdańsk


Pełna lista kandydatów PiS: PiS - lista kandydatów do Sejmu

Sylwetki wybranych kadydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

 

piątek, 23 września 2011

Wybory już za 2 tygodnie. Wokół nas coraz więcej plakatów wyborczych zachęcających do głosowania na konkretnych kandydatów. Normalnie, jak to przed wyborami.
Pamiętając jak to wyglądało w ubiegłym roku, w trakcie wyborów samorządowych, patrzę na nie pod kątem trwałego zaśmiecania miasta. Powoli tworze listę tych, którzy swoje plakaty przyklejają tam, gdzie ich nie powinno być. Mam zamiar piętnować takich śmiecących kandydatów, a po wyborach - dopilnować, aby plakaty na pewno zniknęły. Tacy kandydaci na pewno nie zasługują na nasze poparcie.

Na poczatek - moja Zaspa.

śmieciarze

Takie 4 plakaty są przyklejone na murkach przy zejściu do tunelu przy ul. Rzeczpospolitej na wysokości przystanku tramwajowego "Żwirki i Wigury". Po obu stronach, przy każdym zejściu.
Nie minał nawet rok od czasu, gdy były świeżo otynkowane.
Czy ktoś kto nie szanuje dobra wspólnego w skali mikro - będzie umiał o nie dbać w skali makro?

Aleksandra Helena Jankowska - kandydatka nr 4 na liście Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Z zawodu jest menadżerem. Mieszka w Sopocie. Jest członkiem PiS-u.

Jest jedną z "aniołków Kaczyńskiego" z plakatu "Chodźcie z nami". W latach 2002 -2007 była radną Sopotu. W roku 2007 startowała w wyborach do Sejmu - uzyskała 1538 głosów (0,33% głosów) - mandatu nie zdobyła.

Strona internetowa: Aleksandra Jankowska

Profil na Facebooku: Aleksandra Jnakowska

Jakoś mało do mnie przemawia seksistowski plakat "młodych ładnych wykształconych" aniołków Kaczyńskiego. Może dlatego, ż ejakos w ogóle mało wrażliwa jestem na kobiece wdzięki? I bardziej mnie interesuje to, co dana kandydatka chciałaby zrobić, a nie jak ozdabiać?
Na liście PiS-u dstaął wysokie, czwarte miejsce. Jakoś jednak nie czuję, aby zaowocowało to mandatem. Może jednak poprawi swój wyborczy wynik sprzed 4 lat?   


Pełna lista kandydatów PiS: PiS - lista kandydatów do Sejmu

Sylwetki wybranych kadydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

 

czwartek, 22 września 2011

Dziś na drzwiach swojego mieszkania znalazłam pierwszą ulotkę wyborczą. Skoro pierwsza - to z pewnością zasługuje na uwiecznienie. Wprawdzie o Agnieszcze Pomasce i tak napiszę osobną notkę, ale ulotka jest tu. 
Ciekawe, kto będzie następny?

ulotka

Agnieszka Pomaska

 

 
1 , 2 , 3 , 4
| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagiministat liczniki.org