Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: Michał Adamczyk

poniedziałek, 19 października 2015

Dlaczego energia z Energi jest droższa niż w innych częściach kraju? I co z tym zrobić? To główny temat dzisiejszej konferencji prasowej przedstawicieli .Nowoczesnej - Michała Adamczyka oraz Bartłomieja Austena.

Moim zdaniem to, co mówią jest bardzo ciekawe.

niedziela, 04 października 2015

Michał Adamczyk

Michał Adamczyk - lider pomorskich struktur .Nowoczesnej kandyduje do Sejmu z drugiego miejsca listy nr 8 Komitetu Wyborczego Nowoczesna Ryszarda Petru w okręgu 25.

Społecznik, od lat udziela się w organizacjach pozarządowych, m.in. jako przewodniczący Inicjatywy Rozwoju Pomorza. Jako przewodniczący Forum Odpowiedzialnego Rozwoju w Trójmieście współorganizował wiele projektów podnoszących świadomość ekonomiczną i prawną mieszkańców. W ramach budżetu obywatelskiego doprowadził m.in. do rewitalizacji sopockich Błoni, terenu o wielkim potencjale rekreacyjnym.
Prywatnie pomaga w rozwoju jednego z trójmiejskich startupów, którego celem jest ułatwienie współdziałania polskich naukowców i artystów z biznesem. Wie, że Polacy są kreatywni i ambitni, a skomplikowanie prawa i słaba jakość współpracy należy do największych barier dla młodych innowatorów. Jako poseł chce unormalizować stosunki na linii państwo-obywatel. 

Profil na Facebooku: Michał Adamczyk

Zawsze byłam pewna podziwu dla dobrych organizatorów, którzy poprzez mobilizację innych, potrafią stworzyć coś nowego. Michał Adamczyk jest tego dobrym przykładem - doskonale sprawdził się jako koordynator .Nowczesnej na Pomorzu.
Miły i sympatyczny, a jednocześnie konkretny i rzeczowy. Wie o czym mówi i na pewno będzie dobrym i pracowitym posłem.


Pełna lista kandydatów Nowoczesnej Ryszarda Petru : NPR - lista kandydatów do sejmu

Sylwetki wybranych kandydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Listy kandydatów poszczególnych ugrupowań - Gdańskie listy kandydatów do Sejmu

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

poniedziałek, 03 sierpnia 2015

 Michał Adamczyk

Michał Adamczyk to nasz pomorski lider Stowarzyszenia Nowoczesna. W praktyce oznacza to, że z pewnością zobaczymy go na liście kandydatów w wyborach parlamentarnych. Biorąc pod uwagę, że ugrupowanie Ryszarda Petru ma duże szanse na wejście do parlamentu (co mnie akurat cieszy - rozsądek i racjonalność nie są zbyt często spotykane wśród naszej klasy politycznej).

Na początek - Michał Adamczyk sam o sobie:

Od dziecka mieszkam na Pomorzu, tutaj się urodziłem, chodziłem do szkoły oraz tutaj kończę studia. 

Zawodowo zajmuję się marketingiem w jednym z trójmiejskich startupów, którego celem jest wspieranie polskich naukowców i artystów. Od lat udzielam się w organizacjach pozarządowych i angażuję społecznie. Dzięki głosom Sopocian udało mi się w ramach kolejnych edycji Budżetu Obywatelskiego doprowadzić do rewitalizacji Sopockich Błoni. Jako Przewodniczący Inicjatywy Rozwoju Pomorza miałem przyjemność współtworzyć statut Młodzieżowej Rady Miasta w Sopocie. Wraz z Młodzieżowymi Radnymi udało nam się doprowadzić do powstania skateparku przy Ergo Arenie. Jako koordynator trójmiejskiego klubu fundacji Forum Obywatelskiego Rozwoju współorganizowałem wiele akcji i happeningów podnoszących świadomość ekonomiczną i prawną Polaków (m.in. akcja „Rachunek od Państwa”). Angażując się w prace Nowoczesnej pragnę doprowadzić do normalizacji stosunków na linii państwo-obywatel oraz przyśpieszenia wzrostu gospodarczego.

Moim zdaniem - zapowiada się całkiem nieźle. Na pewno jeszcze o nim napiszę. A póki co dla wszystkich zainteresowanych Nowoczesną - zapraszam tu:

Nowoczesna

Nowoczesna - kongres programowy

 środa, 22 lipca 2015

Dostałam zaproszenie na prezentację regionalnych koordynatorów Stowarzyszenia Nowoczesna. Spotkanie było dziś (czyli 22 lipca 2015) przed Urzędem Skarbowym przy ul.Rzeźnickiej w Gdańsku.
TVN-u nie było, dostrzegłam tylko dziennikarzy z mediów lokalnych. Krótki filmik z tego wydarzenia wrzuciłam na YT:

Niestety, mój aparat fotograficzny to sprzęt amatorski, a nie profesjonalny, co głównie słychać, szczególnie w tych momentach, gdy za plecami przejeżdżały samochody.

To, co najważniejsze dla Gdańska to nasi koordynatorzy regionalni:

Michał Adamczyk - region pomorski

Natalia Pobłocka - Gdańsk

Z pewnością jeszcze o nich usłyszymy - kampania parlamentarna trwa.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagiministat liczniki.org