Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: Artur Dziambor

niedziela, 30 sierpnia 2015

Paweł Kukiz ogłosił ostatnio liderów list do sejmu, wywołując tym samym wielkie zamieszanie. Nie należę do jego fanek - ani jako muzyka ani tym bardziej polityka, ale postanowiłam się przyjrzeć kto ma być lokomotywą wyborczą w naszym gdańskim okręgu wyborczym.

Na czele gdańskiej listy stanie Krzysztof Maria Załuski. Jak informuje Wikipedia - pisarz, prozaik i wydawca. Wygląda na to, że jestem bardzo mało na bieżąco, gdyż nawet nie wiedziałam, że jest taki pisarz, nic jego nie czytałam. W każdym razie teraz z pewnością jego twórczość literacka jest mniej istotna, istotniejsza staje się działalność polityczna. I tu też w sieci właściwie niewiele można znaleźć. Wiadomo, że jest wydawcą bezpłatnej gazety Riviera. Też jej nie znam, ale zdaje się, że jest dostępna tylko w Sopocie, więc może być to zrozumiałe. Podobno walczy tam z Jackiem Karnowskim, co też trudno mi ocenić, gdyż nie żyję na co dzień problemami Sopotu. Patrząc jednak na stronę "Riviery" na FB - rzeczywiście widać, że polityka nie jest obca Załuskiemu.
Profil samego Krzysztofa Załuskiego jest tu:

Krzysztof Maria Załuski na FB

Widać, że idea JOW-ów i sam Paweł Kukiz są mu bliskie. Czy nadaje się na lokomotywę wyborczą do sejmu? Zobaczymy, ja mam wątpliwości. Okręg gdański jest wymagający i głosujący raczej z rozmysłem, niekoniecznie zgodnie z ustaloną kolejnością na listach. Póki co, nie wiemy kto jeszcze się na nich znajdzie.

A przy okazji jedynką na liście gdyńskiej jest Artur Dziambor. W ubiegłym roku pisałam o nim, gdyż otwierał listę KNP w wyborach do europarlamentu.

Artur Dziambor

Czy teraz mu się uda?

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagiministat liczniki.org