Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: Bartelik

piątek, 24 października 2014

Waldemar Bartelik

Waldemar Bartelik, lat 65, to kandydat niezależny, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców - Masz Wybór.
Znany jest głównie z tego, że jako były prezes Energi - wprowadził tę spółkę. Jest też prezesem pomorskiego Związku Piłki Siatkowej. W 2005 roku został uznany menedżerem roku w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego.

Hasłem wyborczym w kampanii jest:

Zarządzanie miastem to nie polityka partyjna

Strona internetowa:
Waldemar Bartelik
Znajduje się tam także program dla Gdańska.

Czy zarządzanie miastem to rzeczywiście nie polityka partyjna? Moim zdaniem można się z tym zgodzić. Samorządom na pewno nie są potrzebne partyjne spory ideologiczne znane z polityki na szczeblu centralnym. Jednocześnie jednak warto pamiętać, że w Radzie Miejskiej będą przedstawiciele partii i trzeba będzie się z nimi dogadywać w sprawie głosowania nad ważnymi projektami. Sama deklaracja, że wszyscy radni mają być przede wszystkim przedstawicielami dzielnic,a nie partii może nie wystarczyć, praktyka to skoryguje.
Na pewno ciekawie wygląda drugi punkt programu - Obywatel partnerem. Jestem za - to dobry krok w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Nie bardzo za to rozumiem, co może kryć się pod hasłem "przywracanie publicznych przychodni zdrowia"? Czy miasto będzie otwierać nowe przychodnie? Czy też wykupywać udziały w tych, które znajdują się w rękach prywatnych? I tak naprawdę - po co? Nie wydaje mi się, żeby miało to znaczący wpływ na kontrakty zawierane przez NFZ.
Generalnie program ciekawy, choć sporo w nim także ogólników w stylu "poziom edukacji i wartość społecznej funkcji szkoły" czy "ład przestrzenny wynikający z uwarunkowań kulturowych".


Pełna lista kandydatów na Prezydenta Miasta Gdańska jest tu:

Kandydaci na Prezydenta Miasta Gdańska

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagiministat liczniki.org