Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: weterynarz

czwartek, 18 czerwca 2015

Do Trójmiejskiej Klinik Weterynaryjnej na Morenie pierwszy raz trafiłam w lutym tego roku. Pies w stanie krytycznym, z obrzękiem płuc - wszystko poszło bardzo szybko: p.dr Kowalska z Advetu zadzwoniła uprzedzając w jakim stanie jest pies, taksówka i znaleźliśmy się w klinice. To, co zrobiło na mnie mnie największe wrażenie to fakt, że tuż po wejściu od razu zabrano mi psa, aby jak najszybciej trafił pod tlen, wszystko inne mogło poczekać. Odebrałam to zdecydowanie jako zasadę "bo najważniejszy jest zwierzak" w praktycznym wykonaniu. Stan był ciężki, szanse na przeżycie niezbyt wielkie, ale jednak się udało. Następnego dnia odebrałam mojego Dantusia w całkiem dobrej formie, choć oczywiście wymagał dalszego leczenia.

Kolejny raz musiałam szukać pomocy 2 tygodnie temu. Poważny problem urologiczny i wskazanie do operacji, która ze względu na chore serce i wiek (12-letni bokser) była wyjściem ostatecznym. Przez tydzień czasu podejmowane były próby wdrażania wszystkich innych sposobów leczenia, ale pomagało to tylko na chwilę. Tydzień temu stan się pogorszył, nie mogłam czekać nawet na wyznaczoną godzinę wizyty. Telefon, samochód i znowu przy wejściu od razu zabrano mi psa, aby jak najszybciej mu ulżyć - "bo zwierzak jest najważniejszy...".
Alternatywa był prosta: eutanazja lub operacja, która wprawdzie ze względu na chore serce dawała nieduże, ale jednak jakieś szanse przeżycia. Nie potrafiłam się poddać, musiałam walczyć. Operacja była poważna, trwała 3 godziny. Udała się, ale niestety 2 godziny później, serce jednak nie wytrzymało....
Ryzyko było duże, ale warto było przynajmniej spróbować.

Wdzięczna jestem p.dr Kasprowiczowi - wiem, że operując Dantego zrobił wszystko, co mógł, używając wszystkich swoich umiejętności (a z tego co słyszałam - są naprawdę bardzo wysokie). Zresztą sama udana operacja też o tym świadczy. Gdyby mój pies był młodszy, nie miał chorego serca - pewnie efekt końcowy byłby inny. Dziękuję też wszystkim pozostałym osobom uczestniczącym w operacji, a także opiekującej się Dantusiem w ostatnim czasie p.dr Justynie Mantusz.

Dante

wtorek, 17 marca 2015

Przychodnia weterynaryjna Advet

Każdy, kto ma w domu zwierzaka wie, jak ważny jest dobry weterynarz, który zna naszego milusińskiego i któremu ufamy.
Ja mam psa - 11,5 rocznego boksera. Od kilku lat chodziłam z nim do przychodni Advet na gdańskiej Zaspie. W sumie były to raczej banalne przypadłości, nie działo się nic szczególnego. Niestety, 3 miesiące temu pies nagle zaczął bardzo ostro kaszleć, potem zaczęły się odzywać różne inne problemy. Gdy przez kilka dni bywało lepiej, to za chwilę stan się pogarszał. 1,5 tygodnia temu doszło do stanu krytycznego, ale udało się, wyszedł z tego. Na jak długo? Nie wiem, ma poważnie chore serce, choć jednocześnie wielką wolę życia. Przez cały czas jest na lekach i pewnie tak już zostanie do końca. W Advecie bywamy co kilka dni.

Dlaczego cenię tak tę przychodnię? Powodów jest kilka:

  • kompetentni lekarze, dokładnie tłumaczący i wyjaśniający stan zdrowia oraz metody leczenia.
  • niezwykła empatia. Gdy mój psiak musiał trafić do całodobowej kliniki weterynaryjnej, nie zdążyłam tam dojechać, a już lekarze tam byli powiadomieni, że przyjadę, jakie leczenie zastosowano itp.itd. Przez cała dobę pobytu trwały też konsultacje telefoniczne, a p.dr Kowalska w sowim wolnym czasie (niedziela) nawet odwiedziła mojego psa w klinice. 
  • mój pies lubi chodzić do tej przychodni i to nie tylko ze względu na chrupki, którymi jest tam karmiony. On po prostu czuje, że dostaje tam pomoc.

A pomijając względy emocjonalne:

  • szeroki zakres usług
  • rentgen, zabiegi operacyjne - na miejscu
  • badania ambulatoryjne również na miejscu
  • badania specjalistyczne typu USG czy echo serca również robione w przychodni, choć w tym przypadku trzeba umówić się na termin (krótki)

Przychodnia znajduje się na Zaspie, ul. Jana Pawła II 4A/1. To budynek INPRO, wejście jest od strony ul. Dywizjonu 303.

Przychodnia weterynaryjna Advetkliknij obrazek, aby go powiększyć

Strona internetowa przychodni jest tu:

Advet

Naprawdę szczerze polecam.
I nie jest to artykuł sponsorowany.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagiministat liczniki.org