Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: oliwa

piątek, 09 września 2011

Na najbliższą sobotę i niedzielę zapowiadana jest ładna pogoda. Szkoda siedzieć w domu, lepiej wykorzystać ostatnie promienie jeszcze letniego słońca i ruszyć w plener.
Osobiscie rekomenduję wycieczkę do naszego ZOO w Oliwie.

Byłam w ostatni poniedziałek. To naprawdę cudowny spacer. Pamiętam nasze ZOO sprzed lat i naprawdę nie da się nie docenić tego, co zostało tam zrobione.  Z pewnością wymagało to olbrzymich nakładów finansowych, ale chyba nie tylko. Naprawdę widać tam na każdym kroku, że wszystko jest zadbane i przyjazne i dla zwierząt i dla ludzi. Czysto, schludnie, ciekawie zaprojektowane i urządzone klatki i wybiegi dla zwierząt. Pięknie wkomponowana zieleń. Dla odwiedzajacych zoo - liczne ławeczki, altanki, czytelnie oznaczony szlak i tablice informacyjne. To wszystko powoduje, że po prostu chce się tam spacerować, w ogóle nie czując upływu czasu. Idealny pomysł na relaks i oderwanie się od codziennej bieganiny.

ZOO Gdańsk-Oliwa 

ZOO Gdańsk-Oliwa

ZOO Gdańsk-Oliwa

ZOO Gdańsk-Oliwa

ZOO Gdańsk-Oliwa

ZOO Gdańsk-Oliwa

ZOO Gdańsk-Oliwa

Zdjęcia zwierzaków są tu:

Zwierzaki w oliwskim ZOO - cz.1

Zwierzaki w oliwskim ZOO - cz.2

Zwierzaki w oliwskim ZOO - cz.3

 

 

czwartek, 26 sierpnia 2010

Gdański Ogród Zoologiczny w Oliwie.... Piękny, olbrzymi park. Kiedyś słyszałam, że pod względem powierzchni - największy w Polsce. I do tego zwierzęta z różnych stron świata.
Gdańskie ZOO to z pewnością miejsce warte odwiedzenia. Nie tylko w środku lata - czynne jest przecież cały rok. Ja byłam wczoraj. Mając w pamięci obraz sprzed kilkunastu lat - widzę jak z roku na rok staje się coraz piękniejszy i zadbany.

Więcej o ZOO i jego mieszkańcach można poczytać tu:
Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie

A na za zachętę kilka zwierzaków:

słoń 

 żyrafa

 aligator

 osły

 łabędź

 

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagiministat liczniki.org