Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: satelita

wtorek, 21 września 2010

Kilka dni temu pisałam o głosowaniu na imię dla drugiego polskiego satelity. Pierwsze miejsce ma już zaklepane Lem, ale satelity będą dwa.
Wyślijmy gdańszczanina na orbitę
W wyścigu o imię dla drugiego Gdańsk zdecydowanie przegrywa z Sieradzem - miastem, z którego pochodzi Ary Sternfeld. Aktualne wyniki ankiety wygladają tak:

wyniki głosowania 

Wprawdzie od ostatniej notki Janowi Heweliuszowi przybyło 1269 głosów, ale w tym samym czasie Sternfeld zyskał 2024 głosy. Czyżby Gdańsk nie potrafił promować gdańszczanina? Sieradz zdecydowanie jest w tym lepszy :(

Głosowanie trwa do końca września. Zostało jeszcze tylko kilka dni. Czy da się coś z tym zrobić?
Link do ministerialnej strony z ankietą jest tu:
Dodatkowa tura głosowania na imiona dla dwóch pierwszych polskich satelitów

 

środa, 15 września 2010

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - w ramach dużego projektu w dziedzinie astronomii i badań kosmicznych - planuje powstanie 2 polskich satelitów. Zostaną one wybudowane w Centrum Badań Kosmicznych PAN i Centrum Astronomicznym im. M. Kopernika PAN we współpracy z Uniwersytetem w Wiedniu, Politechniką w Grazu, Uniwersytetem w Toronto oraz Uniwersytetem w Montrealu. Ich zadaniem będzie prowadzenie obserwacji 286 najjaśniejszych gwiazd galaktyki. Wyniesienie na orbitę nastąpi z kosmodromu Sriharikota w Indiach.
A ponieważ mamy demokrację - o tym jak będą nazwane - zdecyduje vox populi. Na stronach MNiSW można głosować - czyje imię zostanie wyniesione na orbitę. Na chwilę obecną ranking wygląda tak:

ranking - 20 września

Jak widać - pierwsze miejsce Lema jest niezagrożone - będzie pierwszym polskim satelitą. Może jednak warto powalczyć o drugiego? W końcu Jan Heweliusz jest jednym z najsłynniejszych gdańszczan. Patriotyzm lokalny zobowiązuje, prawda?
Głosować można tu:
Dodatkowa tura głosowania na imiona dla dwóch pierwszych satelitów
Trochę nietypowo, gdyz zaczyna się od weryfikacji antyspamowej. Po wpisaniu słowa z obrazka - przechodzi się od razu na stronę głosowania.
Zostały dwa tygodnie - do końca września. Uda się?

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagiministat liczniki.org