Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: solidarność

piątek, 22 marca 2013

Ostatnio tak się zdarzyło, że trafiłam w okolice Stoczni Gdańskiej, a dokładnie - na teren, który kiedyś do niej należał. Dawno tam nie byłam i pewnie dlatego przechodząc przez historyczną bramę - dostrzegłam głównie rdzę i bardzo wyblakłe wspomnienie dawnej świetności.

Stocznia Gdańska

Stocznia Gdańska

Stocznia Gdańska

Jeszcze całkiem niedawno, w ramach awantury o napis im.Lenina - i miasto i związki pilnowały bramy, kłócąc się zawzięcie o to, czyja jest ta brama. A dziś? Nikt nie pilnuje i nikt nie sprząta.

Stocznia Gdańska

Brudne szyby, rdza i łuszcząca się farba - mało sympatycznie. Biorąc pod uwagę, że przechodzi tamtędy sporo turystów, a ostatnio także liczne grono "Oburzonych", nie jest to wizytówka, którą warto się chwalić. Tym bardziej, że po drugiej stronie płotu tez nie ma ładnych widoków. Wprawdzie budynek dawnej sali BHP jest odnowiony, ale to jedyny jasny punkt w otoczeniu.

sala BHP

sobota, 01 października 2011

Karol Roman Guzikiewicz - kandydat nr 9 na liście Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Ma 47 lat. Z zawodu jest technikiem mechanikiem okrętowym. Mieszka w Gołębiewku. Jest członkiem PiS-u.

Jeden z najbardziej znanych działaczy "Solidarnosci", od bardzo politycznej stony tej działaności. Może w końcu dobrze, że jasno się zdeklarował jako polityk? Ciekawe, czy inni zwiazkowcy będą na niego głosować? To wcale nie jest pewne, budzi jednak sporo kontrowersji.

Strona internetowa: Karol Guzikiewicz

Profil na Facebooku: Karol Guzikiewicz

Gdyby się udalo i wszedłby do Sejmu - o Wersalu z pewnością nie byłoby mowy. Kontrowersyjny polityk - moim zdaniem związkowcem juz dawno przestał być. Jest jednym z tych, którzy doprowadzili do silnego upolitycznienia "Solidarności" i zrobienia z niej po prostu "bojowej" przybudówki PiS-u. 
Osobiście mam nadzieje, że nie zdobędzie mandatu.


Pełna lista kandydatów PiS: PiS - lista kandydatów do Sejmu

Sylwetki wybranych kadydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

 

niedziela, 22 maja 2011

Zgodnie z przewidywaniami - Gdańszczanką Roku 2010 została p. Henryka Krzywonos.

Pierwsza kobieta Gdańszczanką Roku 2010

Też głosowałam na tę kandydaturę i cieszę się, że p. Henryka wygrała. Tak naprawdę jednak to konkurencja była nierówna i wynik można było z góry przewidzieć.
Czy po tym wystąpieniu mogło być inaczej?

 

 

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagiministat liczniki.org