Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: zoo

piątek, 10 października 2014

Do naszego gdańskiego Ogrodu Zoologicznego przybyły 4 lwy. Jak na miasto mające w swoim herbie właśnie te zwierzaki - sprawa wydaje się oczywista; lwy powinny być. Specjalnie dla nich wybudowano nową, piękną lwiarnię i w sobotę 11 października nastąpi uroczyste jej otwarcie. Z tej okazji wstęp do ZOO będzie bezpłatny.

Dzień otwarty ZOO

Mamy piękną pogodę - wręcz nietypową jak na październik. Na pewno warto to wykorzystać na pobyt na świeżym powietrzu. Spacer po naszym ZOO na pewno jest atrakcyjny, a w dodatku możemy uczestniczyć w powitaniu gdańskich lwów. Idealny pomysł na weekend dla całych rodzin.

piątek, 09 września 2011

Na najbliższą sobotę i niedzielę zapowiadana jest ładna pogoda. Szkoda siedzieć w domu, lepiej wykorzystać ostatnie promienie jeszcze letniego słońca i ruszyć w plener.
Osobiscie rekomenduję wycieczkę do naszego ZOO w Oliwie.

Byłam w ostatni poniedziałek. To naprawdę cudowny spacer. Pamiętam nasze ZOO sprzed lat i naprawdę nie da się nie docenić tego, co zostało tam zrobione.  Z pewnością wymagało to olbrzymich nakładów finansowych, ale chyba nie tylko. Naprawdę widać tam na każdym kroku, że wszystko jest zadbane i przyjazne i dla zwierząt i dla ludzi. Czysto, schludnie, ciekawie zaprojektowane i urządzone klatki i wybiegi dla zwierząt. Pięknie wkomponowana zieleń. Dla odwiedzajacych zoo - liczne ławeczki, altanki, czytelnie oznaczony szlak i tablice informacyjne. To wszystko powoduje, że po prostu chce się tam spacerować, w ogóle nie czując upływu czasu. Idealny pomysł na relaks i oderwanie się od codziennej bieganiny.

ZOO Gdańsk-Oliwa 

ZOO Gdańsk-Oliwa

ZOO Gdańsk-Oliwa

ZOO Gdańsk-Oliwa

ZOO Gdańsk-Oliwa

ZOO Gdańsk-Oliwa

ZOO Gdańsk-Oliwa

Zdjęcia zwierzaków są tu:

Zwierzaki w oliwskim ZOO - cz.1

Zwierzaki w oliwskim ZOO - cz.2

Zwierzaki w oliwskim ZOO - cz.3

 

 

czwartek, 26 sierpnia 2010

Gdański Ogród Zoologiczny w Oliwie.... Piękny, olbrzymi park. Kiedyś słyszałam, że pod względem powierzchni - największy w Polsce. I do tego zwierzęta z różnych stron świata.
Gdańskie ZOO to z pewnością miejsce warte odwiedzenia. Nie tylko w środku lata - czynne jest przecież cały rok. Ja byłam wczoraj. Mając w pamięci obraz sprzed kilkunastu lat - widzę jak z roku na rok staje się coraz piękniejszy i zadbany.

Więcej o ZOO i jego mieszkańcach można poczytać tu:
Miejski Ogród Zoologiczny w Gdańsku Oliwie

A na za zachętę kilka zwierzaków:

słoń 

 żyrafa

 aligator

 osły

 łabędź

 

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagiministat liczniki.org