Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: stadion

piątek, 01 czerwca 2012

Lechia

Miasto Gdańsk dostało "ciekawą" propozycję: zakup Lechii i to po całkiem wygórowanej cenie.

Kupno Lechii? Oferta, która wygląda jak szantaż

Zgadzam się z autorem artykułu, Michałem Jamrożem. Cena podana przez Andrzeja Kuchara jest zdecydowanie wzięta z sufitu.
Kibic ze mnie żaden, choć mając w domu syna w odpowiednim wieku - jestem na ogół na bieżąco i widziałam jak nasza gdańska drużyna walczyła o utrzymanie w Ekstraklasie. Cudem się udało i już to świadczy o tym, że proponwana cena jest absurdalnie wysoka. Oznacza to także, że drużyna wymaga inwestycji, a więc kolejnych milionów.
Czy stać nas na to? Mam wątpliwości i to nie tylko dlatego, że jest całkiem długa lista miejskich potrzeb, na które po prostu nie ma środków. Licytacja nie ma tu sensu - nie da się porównywać konieczności np. otwarcia nowego przedszkola z inwestycją w sport. To są jednak sprawy zupełnie nieporównywalne i sprowadzą się tylko do populizmu.
Wyraźnie widać, że Lechia wymaga dobrego zarządzania. Mamy piękny stadion, sporo kosztował i teraz powinien na siebie zarabiać. Sukcesy Lechii z pewnością mogą się do tego przyczynić. Skoro więc wydaliśmy już tyle pieniędzy trudno się cofać w połowie drogi, w momencie, gdy będą szanse na to, aby w końcu zaczęło nam się to zwracać? 

Może pora na jakąś zrzutę? Wielka akcja gdańszczan: Kupujemy Lechię!. Oczywiście nie za tę cenę, musi zostać urealniona.
Jak to śpiewają kibice? "Lechia to my, a nie ...."

czwartek, 29 marca 2012

Gdańsk pokazał nowy spot promujący nasze miasto.

Moim zdaniem - bardzo fajny. Podoba mi się.
A do EURO zostało 70 dni...

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagiministat liczniki.org