Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: kurski

czwartek, 28 października 2010

Wybory samorządowe już za 4 tygodnie. Listy kandydatów zarejestrowane, choć nie obyło się bez awantur. Przy rejestracji listy PiSu do Sejmiku doszło do małej podmianki kandydatów. Sprawa jest poważna, gdyż zbieranie głosów poparcia odbywało się na inną listę, a zarejestrowana została inna. Efekt - sprawą zaintersowała się Prokuratura.
Polityczna wendeta Jacka Kurskiego
Frakcyjna walka partyjna? Cóż, PiS to nie moja bajka, a na samego Jacka Kurskiego mam wręcz uczulenie, niech się bawią. Moim zdaniem jednak ten przypadek najlepiej pokazuje, że w wyborach samorządowych podstawowym kryterium wyboru powinny być jednak nie partie, tylko ludzie. Spory z wielkiej polityki przeniesione na grunt lokalny na pewno nie będą służyć naszym samorządom.

niedziela, 05 września 2010

Wybory samorządowe juz niedługo. Poszczególne partie polityczne przygotowują się do kampanii wyborczej, która z pewnością będzie znowu ostra. Wprawdzie walka dotyczyć bedzie samorządu i spraw jak najbardziej lokalnych, ale nie ma się co łudzić - decydującą rolę odgrywać będą spory i podziały z "wielkiej polityki". Zamiast wybierać dobrych gospodarzy naszych miast, powiatów, gmin - będziemy z pewnością dyskutować o katastrofie smoleńskiej czy roli Kościoła w polityce, a debata o podatkach lokalnych zostanie zastąpiona omawianiem podwyżki VAT. Taka już niestety uroda naszej polityki.

Póki co - w Gdańsku zapowiada się ciekawie. Na początek zostały rozwiązane struktury lokalne Prawa i Sprawiedliwości.
PiS odsuwa nieudolnych działaczy na Pomorzu
Jakoś mam dziwne wrażenie, że problem martwych dusz to tylko pretekst i za tą decyzją prezesa Kaczyńskiego kryje się coś więcej. Od władzy został odsunięty Tadeusz Cymański i Jacek Kurski, nic za to nie słychać o Jolancie Szczypińskiej. O tarciach pomiędzy bullterrierem i dyżurną narzeczoną prezesa PiS-u wiadomo od dawna. Czyżby konflikt się zaostrzył? Wprawdzie wydawało się, że Jacek Kurski ostatnio zyskał na znaczeniu - talibowie odzyskali swoje dawne znaczenie w partii, ale na obchodach rocznicowych w Gdyni obok Jarosława Kaczyńśkiego siedziała jednak Szczypińska....
Co będzie dalej z pomorskimi strukturami tej partii? I przede wszystkim - kogo PiS wystawi jako kandydata na prezydenta Gdańska? Wprawdzie pozycja Adamowicza wydaje się pewna, ale oddawanie walkowerem może działać demoralizująco. No i oprócz Gdańska - na Pomorzu jest jeszcze wiele stanowisk samorządowych do wygrania.

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagiministat liczniki.org