Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: śnieg

piątek, 25 lutego 2011

Spogladając w ostatnich dniach na termometr i widząc kilkanaście stopni mrozu można się wystraszyć. Na szczęście w ciagu dnia jest trochę lepiej. Duze znaczenie ma też to, że nie ma wiatru, świeci słońce i "zimno odczuwalne" jest dużo mniejsze niż mogłoby się wydawać. Na pewno zachęca to do spacerów, również nad morzem.

Ja wybrałam się do Jelitkowa. Jak widać amatorów zimowych spacerowych jest sporo:

zima nad morzem 

Niektórzy nie ograniczają się do spaceru brzegiem morza, wchodząc nieco dalej. Lód wyglada rzeczywiście solidnie, ale może to być złudne.

zima nad morzem

Są też tacy, którzy nie tylko do spacerów się ograniczają, gimnastykując się na zamarzniętych falach Bałtyku:

zima nad morzem

A gdzieś tam daleko, na nieco zamglonym horyzoncie - płyną sobie statki:

zima nad morzem

Chyba więc nie da się przejść po lodzie do Szwecji. Lepiej skorzystać z promu:

zima nad morzem

 

czwartek, 09 grudnia 2010

Pięknie padający od wczorajszego wieczoru śnieg może dziś spowodować niezłe problemy. Patrząc na to, co dzieje się na drogach - dzisiejszy dojazd do pracy może potrwać zdecydowanie dłużej.

zima w Gdańsku

Nie wiem jak to wygląda w innych dzielnicach, ale na Zaspie drogi osiedlowe wyglądają o wiele lepiej niż te miejskie.

zimowy poranek w Gdańsku

Nie pierwszy raz okazuje się, że SM Młyniec ma naprawdę skuteczne procedury i jakoś radzi sobie ze śniegiem. Naprawdę warto pochwalić.
Szkoda tylko, że samochody trzeba odśnieżać samemu :)

zimowy poranek w Gdańsku

Wszystkim z pewnością mogą się przydać numery telefonów do gdańskich służb miejskich. Szczególnie zwracam tu uwagę na Dyżurnego Inżyniera Miasta - wiele może.
Gdańskie służby miejskie

 

czwartek, 02 grudnia 2010

Pierwsze śnieżynki spadly wprawdzie już w niedzielę, ale w tak minimalnej ilości, że nawet nie warto wspominać. I wprawdzie od poniedzialku mróz ostro trzymał, ale śniegu aura nam zdecydowanie poskąpiła. Szczególnie w kontekście medialnych obrazów z innych stron kraju.
Zgodnie z zapowiedziami synoptyków - zima zaatakowała w czwartek rano. Drobniutki śnieżek, ale bardzo silny wiatr, zdecydowanie potęgujący odczucie zimna.

Gdańsk, ul.Długa 

ulica Długa

Po kilku godzinach wiatr ustał, za to zaczął padać coraz gęstszy śnieg, ale opady wcale nie były nadzwyczajne i juz po południu przestało padać.
W międzyczasie trwały także prace przy Jarmarku Bożonarodzeniowym:

 Gdańśk, Długi Targ

Gdańsk, Długi Targ

A śnieg - wiadomo - wielka radość dla dzieci:

Gdańsk, Długi Targ

Na ulicach też było znośnie. Być może dlatego, że na ulicach było dziś zdecydowanie mniej samochodów i jeżdziły wolniej? Ucąc się na błędach innych, na wszelki wypadek zostawiliśmy je w domu? A ponieważ prognozy na następny dzień też mówią o opadach śniegu - może na wszeki wypadek lepiej jutro też skorzystać z komunikacji miejskiej? Wiadomo, jakie korki są w każdy normalny piątek. Dodatkowy śnieg tylko je spotęguje i wydłuży.

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagiministat liczniki.org