Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: śmieciarze

wtorek, 27 września 2011

Dorota Dudek - kandydatka nr 20 na liście Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Ma 37 lat, z zawodu jest ekonomistką. Mieszka w Gdańsku. Nie należy do partii politycznej.

Na stronach partyjnych PiS-U piszę o sobie, że zawodowo jest dyrektorem biura, a z powołania - wolontariuszką fundacji Obudź nadzieję, choć na stronach internetowych fundacji nie jest wymieniona ani wśród wolontariuszy ani przyjaciół.
W roku 2010 startowała w wyborach do Rady Maista  - uzyskała 612 głosów (1,92% głosów) - mandatu nie zdobyła.

Szanse na mandat bliskie zera. Dla mnie jest do odrzucenia przede wszystkim dlatego, że jej plakaty zasmiecają Gdańsk. Przyklejone do wymalowanego niespełna rok temu murku przy wejściu do tunelu - na pewno nie dadzą się usunąć bez pozostawienai śladu. Poza tym - z pewnoscią nie ma zgody zarządcy na plakaty w tym miejscu.
Kandydaci zaśmiecajacy Gdańsk


Pełna lista kandydatów PiS: PiS - lista kandydatów do Sejmu

Sylwetki wybranych kadydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

 

piątek, 23 września 2011

Wybory już za 2 tygodnie. Wokół nas coraz więcej plakatów wyborczych zachęcających do głosowania na konkretnych kandydatów. Normalnie, jak to przed wyborami.
Pamiętając jak to wyglądało w ubiegłym roku, w trakcie wyborów samorządowych, patrzę na nie pod kątem trwałego zaśmiecania miasta. Powoli tworze listę tych, którzy swoje plakaty przyklejają tam, gdzie ich nie powinno być. Mam zamiar piętnować takich śmiecących kandydatów, a po wyborach - dopilnować, aby plakaty na pewno zniknęły. Tacy kandydaci na pewno nie zasługują na nasze poparcie.

Na poczatek - moja Zaspa.

śmieciarze

Takie 4 plakaty są przyklejone na murkach przy zejściu do tunelu przy ul. Rzeczpospolitej na wysokości przystanku tramwajowego "Żwirki i Wigury". Po obu stronach, przy każdym zejściu.
Nie minał nawet rok od czasu, gdy były świeżo otynkowane.
Czy ktoś kto nie szanuje dobra wspólnego w skali mikro - będzie umiał o nie dbać w skali makro?

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagiministat liczniki.org