Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: Andrzej Jaworski

wtorek, 17 maja 2016

Od wyborów parlamentarnych minęło dopiero pół roku, a już mamy zmiany na liście naszych pomorskich posłów. Z poselskiego mandatu zrezygnował Andrzej Jaworski - przechodzi do biznesu, a dokładnie obejmuje posadę członka zarządu PZU.
Cóż, nie głosowałam na niego więc nie mogę stwierdzić, że mój głos się zmarnował, gdyż poseł wybrał intratną posadę zamiast mandatu posła. Nie wiem jak oceniają tę decyzję ci, którzy na niego głosowali, gdyż nikt ze znajomych nie przyznaje się do tego.

Zwolnione miejsce w sejmie zajmie Grzegorz Raczak. Startował z miejsca 4 listy PiS i otrzymał 6332 głosy (1,48%). Z tego co słyszałam - wyraża chęć objęcia mandatu, ale gdyby tego nie zrobił - następna w kolejce jest Anna Gwiazda. 

niedziela, 20 grudnia 2015

Andrzej Jaworski

Andrzej Jaworski, poseł Sejmu VIII kadencji. ?Ma 45 lat, z wykształcenia jest etnologiem (choć w rubryce zawód wpisuje sobie: menedżer). Jest członkiem PiS.

Biuro poselskie: Malbork, ul.Sienkiewicza 26
                        biuro@jaworski.info

Kontakt: Andrzej.Jaworski@sejm.pl

Oświadczenie majątkowe: Andrzej Jaworski - oświadczenie majątkowe

Strona w Wikipedii: Andrzej Jaworski

Profil na FB:Andrzej Jaworski

Obecnie jest zastępcą przewodniczącego sejmowej Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz przewodniczącym Komisji Finansów Publicznych.

Należy także do Zespołów Parlamentarnych:

  • Parlamentarny Zespół ds.Tenisa Ziemnego

Wypowiedzi posła na posiedzeniach Sejmu są tu:

Andrzej Jaworski - wypowiedzi na posiedzeniach Sejmu

Inne wypowiedzi:

Interpelacje poselskie 

Zapytania poselskie

Uczestniczyła w 173 na 173 głosowań - 100%

Wykaz głosowań: Andrzej Jaworski - głosowania na posiedzeniach sejmu

 

Lista wszystkich pomorskich posłów jest tu:

Nasi pomorscy posłowie

 

 

środa, 26 listopada 2014

W niedzielę 30 listopada ponownie idziemy do urn - czeka nas II tura wyborów. Zdecydujemy, czy Prezydentem Miasta Gdańska przez najbliższe 4 lata będzie nadal Paweł Adamowicz czy tez Andrzej Jaworski. W pierwszej turze - Paweł Adamowicz otrzymał 45,64% głosów, Andrzej Jaworski - 25,27% głosów. Jak będzie teraz?

Zawsze do tej pory głosowałam na Pawła Adamowicza. W tych wyborach swój głos oddałam jednak na Ewę Lieder. Dlaczego? Cóż, wprawdzie uważam, że jest całkiem niezłym gospodarzem miasta i ma swoje niekwestionowane zasługi w tym, jak bardzo zmienił się Gdańsk w ostatnich latach, ale ... No właśnie - to moje "ale" to wrażenie, że Gdańsk ostatnio jest widziany tylko pod kątem tego, co ważne dla turystów. a nie dla mieszkańców. Mieszkając na Zaspie - mam wrażenie, że ta dzielnica w ogóle nie jest widoczna z okien Urzędu Miasta. Sam Paweł Adamowicz, jak i cała PO, też trochę jakby "przysnął", uważając, że ma zagwarantowane poparcie gdańszczan. To, że mamy II turę wyborów z pewnością stanowi orzeźwiający zimny prysznic.
Oczywiście teraz zagłosuję na niego - jest jednak dobrym samorządowcem i dobrym, sprawdzonym gospodarzem miasta.

A kontrkandydat? Nie wyobrażam sobie, że mogłabym zagłosować w jakichkolwiek wyborach na Andrzeja Jaworskiego. Nie chodzi tu nawet o to, że jest z PiS-u. Owszem, ideologicznie ta partia jest mi bardzo daleka, a "radiomaryjna frakcja", do której zaliczany jest Andrzej Jaworski to już w ogóle absurd. Ma radykalne poglądy, z którymi się nie zgadzam, ale uważam, że ma do nich prawo. Moim zdaniem nie ma natomiast prawa do narzucania ich innym. Bardzo bym nie chciała, aby Gdańsk stał się sławny dlatego, że z przyczyn ideologicznych zablokowano jakąś wystawę, sztukę teatralną czy koncert. Gdańsk jest miastem wolności i tego się trzymajmy. Tym bardziej, że Jaworski jest bardzo agresywnym politykiem. Widząc go na ekranie telewizora - od razu szukam pilota. Niestety, ale nie potrafi dyskutować: nie odpowiada na pytanie, nadaje bez przerwy, przerywa i nie dopuszcza do głosu innych. Jak wyglądałaby więc współpraca chociażby z Radą Miasta? Zamiast dyskusji merytorycznej, ciągłe spory ideologiczne? Nie tego potrzebujemy. Tym bardziej, że nie kojarzę, aby Jaworski dał się poznać jako dobry menedżer. Ze Stocznią Gdańską mu nie wyszło, teraz maiłby dostać do zarządzania Gdańsk?

30 listopada 2014 idźmy do lokali wyborczych. I oddajmy swój głos na Pawła Adamowicza.

Głosuję na Pawła Adamowicza

czwartek, 20 listopada 2014

Wprawdzie system informatyczny PKW nadal nie działa tak, jak powinien, ale głosy zostały policzone. W wyborach prezydenckich w Gdańsku czeka nas II tura: PKW jeszcze nie publikuje wyników, choć z miasta Gdańska wszystkie protokoły zostały już przesłane.
Urzędujący prezydent Paweł Adamowicz otrzymał 45,64% głosów, Andrzej Jaworski - 26,27%. W wyborach samorządowych 4 lata temu było to odpowiednio: 53,78% i 21,84%,

Niepokojąca jest niska frekwencja w Gdańsku - 29,71%. W 2010 roku było to 10% więcej - 49,76%.

Druga tura wyborów na Prezydenta Miasta Gdańska odbędzie się 30 listopada.

niedziela, 05 maja 2013

Od niedawna w Klubie Garnizonowym przy ul.Słowackiego czynna jest wystawa Human Body.

The Human Body Exhibition

Wystawa jest głośna i kontrowersyjna - prezentowane są spreparowane ludzkie ciała. Organizatorzy wystawy podkreślają jej wielkie walory edukacyjne i zapewniają, że wszystkie osoby, których ciała można obejrzeć zmarły z przyczyn naturalnych. Obiegowa opinia głosi, że są to ciała Chińczyków, co z pewnością rzuca cień niepewności na sposoby ich pozyskania. 
Osobiście nie wybieram się na wystawę - ani biologia ani anatomia nie są dziedzinami, które mnie interesują. Choć może czasem warto byłoby wiedzieć, co człowieka gdzieś tam w środku boli lub strzyka? Ceny biletów jednak nie są niskie - dla osób dorosłych od 50zł, nie dam tyle.

Oddzielnym problemem jest kwestia etyki. Czy taka prezentacja ludzkich zwłok jest ich profanacją? Moim zdaniem nie. Na całym świecie studenci medycyny też na czymś muszą ćwiczyć i raczej nie są to plastikowe fantomy.
Na pewno jednak nie jest to sprawa polityczna. Zupełnie nie rozumiem więc, dlaczego jeden z naszych posłów, Andrzej Jaworski z PiS, chce jej zamknięcia?

Poseł PiS chce zamknięcia wystawy

W dodatku dlaczego zwraca się z tym do prezydenta Gdańska? Jeżeli uważa, że dochodzi do łamania prawa, czy właściwszym organem nie byłaby prokuratura?
Jakoś dziwnie mam wrażenie, że chodzi tylko o kolejne polityczne zaistnienie. I podejrzewam, że w ten sposób tylko przysporzy reklamy samej wystawie.

środa, 27 marca 2013

Jak upolitycznić Wielki Czwartek? Najprościej - zrobić z nabożeństwa wiec polityczny....
Do takiego czegoś nawołuje nas poseł PiS Andrzej Jaworski.

Brońmy nasz Kościół, brońmy naszych hierarchów

W skrócie rzecz biorąc - poseł nawołuje do przyjścia w Wielki Czwartek na nabożeństwo prowadzone przez abpa Głódzia, w ramach wyrażenia poparcia dla naszego duszpasterza.
Cóż, politycy lubią się wyróżniać z tłumu i chyba tak należy to traktować. Sama akcja jednak absolutnie mi się nie podoba. Uczestnicząc w nabożeństwach, szczególnie w ramach Triduum Paschalnego, nie mam najmniejszego zamiaru wyrażać poparcia czy opowiadać się za kimś czy przeciwko komuś. Dla mnie nie jest to miejsce na żadne demonstracje tylko przeżycie ściśle religijne. I już.

Nigdy nie uczestniczyłam w tym nabożeństwie w katedrze, teraz też pójdę do swojego kościoła. Może wynika to z tego, że dla mnie wiara nie ma barw politycznych? I wolałabym, aby politycy nie wtrącali się w religijne przeżywanie Wielkiego Tygodnia?
Inna sprawa, że abp Głódź nie jest w moich oczach duszpasterzem, którego cenię i lubię, ale przecież nie dla kapłana chodzi się do kościoła, prawda?

Abp Głódź

sobota, 01 września 2012

O układzie gdańskim mówi sie ostatnio bardzo dużo. Pojęcie stało się tak bardzo modne, że nic dziwnego, że politycy spoza układu wpadają w panikę. W końcu wiadomo - wszystko zawsze zaczyna się w Gdańsku. Jak to rozniesie się na całą Polskę, to nawet warszawski Żoliborz nie będzie bezpieczny. Tym bardziej, że w tym układzie gdańskim jest nas całkiem nas dużo. W końcu to, że Gdańsk jest bastionem Platformy nie bierze się z niczego - ktoś głosuje i wybiera właśnie tych, a nie innych polityków. To nie może być przypadek, to z pewnością też efekt działalności układu. Układ głosuje na układ i mamy prawie mafię :)

Pierwsze efekty już są - Lechia wygrała kolejny mecz. Wiadomo, co układ to układ. O sile układu gdańskiego może też świadczyć to, że poseł Palikot z dalekiego Lublina zaczyna przepraszać (póki co niemrawo i tylko na blogu) naszych gdańskich posłów. Okazało się, że tylko pytał, a niczego nie twierdził...

I tak sie tylko zastanawiam, czy ktoś nie powinien wynagrodzić posłowi Jaworskiemu trwania na wysuniętej placówce, w samym sercu układu? Przecież w tak skrajnie niesprzyjających warunkach nikt nie jest w stanie wytrzymać. Biorąc pod uwage, że nawet niegdyś nasz gdański Jacek Kurski nie wytrzymał i poparcia szukał w Olsztynie, deteminacja posła Jaworskiego jest naprawdę wielka. Choć na ogół mało skuteczna.
Swoją drogą - czy w końcu wytoczył proces Henryce Krzywonos? Swego czasu tak się odgrażał...

poniedziałek, 26 marca 2012

Andrzej Jaworski

Andrzej Jaworski jest posłem Prawai Sprawiedliwości z okręgu 25. Otrzymał 22 770 głosów. Był posłem juz w poprzedniej kadencji.
Z zawodu jest menadżerem.

Ma swój profil na Facebooku, prowadzony na bieżąo:

Andrzej Jaworski

Ma też swoją stronę internetową:

Poseł Andrzej Jaworski

W Sejmie jest członkiem Komisji Skarbu Państwa oraz Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka.
Miał 5 wystąpień na posiedzeniu Sejmu. Złożył także 3 interpelacje i 6 zapytań.  Zadał 2 pytania w sprawach bieżących oraz 1 oświadczenie.
Opuścił 3 głosowania sejmowe - frekwencja 99,31%.

Pełna lista sejmowych dokonań posła Jaworskiego jest tu:

Poseł Andrzej Jaworski

Biuro Poselskie:

  1. Sopot, ul.Kościuszki 12
    telefon 58 340 04 35
  2. Gdańsk, ul.Klonowicza 2F m.2
    telefon 58 341 22 04

Adres mailowy: Andrzej.Jaworski@sejm.pl

Poseł Jaworski jest znany raczej lokalnie niż na arenie ogólnopolskiej. Trzeba jednak przyznać, że jest aktywny. W tej kadencji zaangażował się mocno w walkę o przyznanie koncesji na muliplesie dla TV Trwam - zarówno na forum sejmowym jak i na ulicach. Był współorganizatorem takiego marszu w Gdańsku.
Ci, którzy popierają PiS - moga być zadowoleni z takiego posła, z pewnością spełnia oczekiwania. Tym bardziej, że leniwy nie jest, uczestniczy w posiedzeniach sejmu i uczestniczył w prawie wszystkich głosowaniach.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagiministat liczniki.org