Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: PGE Arena Gdańsk

sobota, 08 grudnia 2012

W ubiegłym roku, mimo kiepskiej pogody było tak:

W tym roku przejazd Mikołajów przez Trójmiasto również zapowiada się ciekawie. Edycja jubileuszowa, więc bardzo uroczysta.

Zbiórka w godz.10.30 -11.30, parking przy PGE Arena Gdańsk. Start o godz.12.00

Więcej szczegółów tu:

Mikołaje na motocyklach

 

piątek, 22 czerwca 2012

Piątek, 22 czerwca to mecz ćwierćfinałowy Niemcy - Grecja.
Byłam przed stadionem, ale jakoś zupełnie nie czułam tej radosnej atmosfery, która była widoczna przed poprzednimi meczami na naszym stadionie. Cóż, może to wpływ polityki?  

Niemców podobno przyjechało dużo więcej niż Greków, ale Grecy bardziej wyróżniali się w tłumie. Mam wrażenie, że kibicujemy Grecji. Gdy jechałam autobusem na stadion, mijał nas autokar wiozący reprezentację Grecji.  Widok ten wywołał powszechny aplauz i okrzyki Grecja, Grecja.

 

wtorek, 19 czerwca 2012

Przed meczem Hiszpania - Chorwacja w Gdańsku znowu zrobiło się kolorowo. Tym razem było jednak mniej wesoło, Irlandczycy zdecydowanie lepiej się bawią.
Za to dopisała pogoda.

 

 

czwartek, 14 czerwca 2012

Przed meczem Hiszpania - Irlandia w Gdańsku bylo bardzo zielono, ale słychać było głównie Hiszpanów.
Na 2 godziny przed meczem wybrałam się na przed stadion. I mimo kiepskiej pogody - nie żałuję. Atmosfera naprawdę fanstastyczna, żadnych burd, awantur. Zielony tłum wzdłuż całej Marynarki Polskiej, choc Hiszpanów też było sporo.  

Teraz, po meczu,  już wiadomo, ze Irlandia wraca do domu i szkoda mi ich. Czy widząc takie coś - można nie czuć do nich sympatii?

 Solidarność made in Ireland

A tu filmik z tego, co przed meczem:

 

I tylko jedna mała uwaga - stanowczo za mało toi-toi na drogach prowadzących na stadion.

wtorek, 09 sierpnia 2011

Na dzień otwarty na PGE Arena Gdańsk wybrałam się w dobrym momencie. Z jednej strony na stadion wkraczałam ja, a z drugiej premier Donald Tusk. Odczekałam i udało mi sie zrobic kilka fotek. Ochroniarze wcale nie przeszkadali, gorzej było z wianuszkiem dziennikarzy szczelnie otaczających premiera.

Byłam tak nastawiona na zrobienie zdjęcia premierowi, że ministra Tomasza Arabskiego zauważyłam dopiero w domu, przegladając zdjęcia.

 PGE Arena Gdańsk

Minister Katarzynę Hall dostrzegłam w tłumie:

PGE Arena Gdańsk

Z góry widać więcej. Widać, że stadion podoba się premierowi.

PGE Arena Gdańsk

Premier Tusk wszedł w tłum na trybunie, witał się z ludźmi. 

PGE Arena Gdańsk  

PGE Arena Gdańsk

Tu już po drugiej stronie. Ten moment utrwaliła kamera TVN24 - widziałam po powrocie do domu:

PGE Arena Gdańsk

Ja udałam się na dalsze zwiedzanie stadionu. Zdjęcia są tu:

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk od środka

Dzień otwarty na PGE Arena Gdańsk - 80 tysięcy gościPodczas dnia otwartego na PGE Arena Gdańsk stdion odwiedziło 80 tysięcy gości. Było to widać - stadion ogromny, ale wszędzie tłumy ludzi.

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

 

poniedziałek, 08 sierpnia 2011

Ciąg dalszy zdjęć z dnia otwartego PGE Arena Gdańsk. Tym razem - widok stadionu od środka. Wewnątzr wydaje się jeszcze łądniejszy niż z zewnątrz.

 PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk 

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

 

Sobota 6 sierpnia była dniem otwartym na PGE Arena Gdańsk. Też się wybrałam i muszę przyznać, że naprawdę ładny jest ten nasz stadion.

PGE Arena Gdańsk

Pomyślano nawet o parkingu dla rowerów. Jest to jakiś znak czasów.

PGE Arena Gdańsk 

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk 

PGE Arena Gdańsk

PGE Arena Gdańsk

 

sobota, 14 maja 2011

Przez ostatnie dni temat kibiców i zadym na stadionach zajmuje wszystkie medialne czołówki. Sprawa ograniczenia stadionowego bandytyzmu jest poważna i rozwojowa i na pewno jeszcze wiele o niej usłyszymy, tym bardziej, że wkroczyła w to polityka.  
Oczywiście jak to zwykle u nas bywa nikt nie poczuwa się do odpowiedzialności.
Kibolski problem, winnych brak
Na najlepszy pomysł rozwiązania problemu wpadł PZPN. Wystarczy podnieść ceny biletów i na stadionach beie spokój. Genialne w swojej prostocie,a  przede wszystkim w ogóle nie narusza interesów samego zwiazku. Kibiców na stadionach będzie mniej, ale wpływy z biletów będą na tym samym poziomie. Wszyscy będą zadowoleni?

Na 9 czerwca przewidziany jest mecz inauguracyjny na PGE Arena Gdańsk. Ceny biletów zaporowe: 80, 160 i 240zł. W internecie trwa akcja nawołująca do bojkotu meczu:
Bojkot na otwarcie PGE Areny
Trudno się z tym nie zgodzić i nie poprzeć, prawda? Może to w końcu jakoś wstrząśnie PZPN-em, który oprócz dbania o własne interesy finansowe nie robi nic dla polskiej piłki.

wtorek, 22 lutego 2011

Jak najprościej zdobyć bilety na mecze EURO 2012? Może poczuć się dyskryminowaną mniejszością i wystąpić dla siebie o wydzielenie specjalnej trybuny na stadionie? Tak przynajmniej uważają działacze grupy "Tęczowa Trybuna", którzy domagają się od miast organizatorów Euro 2012 wydzielenia specjalnego sektora przeznaczonego dla gejów.
Do Gdańska również wpłynął taki postulat:

Jako pierwszy w Polsce gejowski fan-club polskiej reprezentacji narodowej piłki nożnej domagamy się od wszystkich organizatorów Euro 2012 stworzenia bezpiecznego sektora dla członków naszego fan-clubu. Podobne inicjatywy w krajach Europy Zachodniej znalazły pozytywny oddźwięk wśród działaczy odpowiedzialnych za organizację imprez piłkarskich. Głosy takie jak nasz doprowadziły również do akcji "Piłkarze przeciw homofobii"".

Odpowiedzi udzielił rzecznik Prezydenta Miasta Gdańska, Antoni Pawlak:

Jedyne wydzielone sektory, jakie przewidujemy na stadionie PGE Arena Gdańsk, to sektory dla niepełnosprawnych. Nie przewidujemy osobnych sektorów dla przedstawicieli różnych orientacji seksualnych, religijnych, czy politycznych.

Proponowane przez Was rozwiązanie - mimo, że jak wspominacie, funkcjonujące w niektórych krajach Unii Europejskiej - nie wydaje mi się zbyt sensowne. Nie sądzę by wprowadzenie takich sektorów przyczyniło się do zwiększenia Waszego bezpieczeństwa. Obawiam się, że może być wręcz przeciwnie. Ma ono bowiem wszelkie znamiona naznaczenia. Jest jak wskazanie palcem - "oto tam siedzą geje".

Nie da się ukryć, że to jedyna możliwa odpowiedź na tak idiotyczny postulat. Wprawdzie nie należę do środowiska mniejszości seksualnych i z pewnością wielu ich problemów nie rozumiem, ale jakoś mało mi się uśmiecha życie w społeczeństwie zbudowanym z zamkniętych gett. Codziennie na swojej drodze spotykamy wiele osób, znajomych i obcych, miłych i chamskich - cała plejada. Czy nad każdym z nich zastanawiamy się - z kim spędził ostatnią noc? Mało prawdopodobne. Poza tym - jakie miałoby to znaczenie? Rozumiem na balu dla samotnych czy na portalu randkowym - tu orientacja ma znaczenie, ale na meczu? Poza tym - czy gejom naprawdę jest potrzebne takie naznaczenie? Sektor "tylko dla gejów"? Z domyślną opcją "gejom wstęp wzbroniony" na całą resztę stadionu? Dla mnie to bylaby czysta dyskryminacja, kojarząca się z bardzo brunatnymi czasami.
Jakoś mam dziwne wrażenie, że ktoś tu chce po prostu zrobić dobry interes na dodatkowej puli biletów.

 
1 , 2
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagiministat liczniki.org