Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: rp

środa, 23 stycznia 2013

Czy w Gdańsku jest potrzebna Straż Miejska? Może lepiej ją zlikwidować, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze przeznaczyć na dofinansowanie policji? Taki przynajmniej pomysł mają nasi  gdańscy członkowie Ruchu Palikota.

Politycy RP chcą zlikwidować SM

Mam wątpliwości, czy to dobry pomysł. Jakoś nie oczekuję, aby policjanci zajmowali się pilnowaniem np. czy właściciele sprzątają po psach czy też zaparkowane na chodnikach samochody nie blokują przejść na chodnikach. Moim zdaniem, SM jest przydatna w mieście. Jedyne co mnie boli to fakt, że chyba za bardzo ogranicza swoje działania do centrum miasta. Mieszkam na Zaspie i nie pamiętam kiedy ostatnio widziałam tu miejskich strażników.

poniedziałek, 13 lutego 2012

Piotr Bauć

Piotr Bauć wszedł do Sejmu z listy Ruchu Palikota. W okręgu 25 otrzymał 13 398 głosów.
Jest nauczycielem akademickim - wykłada na Uniwersytecie Gdańskim.

Od czasu, gdy w kampanii wyborczej bezskutecznie szukałam o nim informacji - wiele się zmieniło. Ma już swój profil na Facebooku:
Piotr Bauć
W dodatku na bieżąco go aktualizuje.

Jako poseł jest członkiem Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży, wiceprzewodniczącym podkomisji stałej ds. nauki i szkolnictwa wyższego oraz członkiem Komisji Kultury i Środków Przekazu.
Miał już 14 wystąpień na posiedzeniach Sejmu, złożył 5 oświadczeń i 1 pytanie w sprawach bieżących. Przejrzałam te wystąpienia i muszę przyznać, że nie znalazłam tam niczego, do czego mozna sie przyczepić. Mimo, że nie jestem fanką RP - spodobało mi się to, co mówił. Największa pochwała jednak należy mu się z pewnością za sumienne wypełnianie obowiązków posła. Na 328 głosowań uczestniczył w 325 - 99,09%.
Na dzień dzisiejszy wygląda na to, że ci, którzy na niego głosowali, nie powinni żałować swojego wyboru i mandat poselski oddali w dobre ręce.

Pełna lista sejmowych dokonań  posła Baucia jest tu:

Poseł Piotr Paweł Bauć

Biuro Poselskie posła jest w Gdańsku przy ul. Wały Piastowskie 1

Adres mailowy: Piotr.Bauc@sejm.pl

 

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagiministat liczniki.org