Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: Lechia

wtorek, 19 marca 2013

Lechia Gdańsk

O tym, że wczorajszy mecz w Gliwicach Lechia przegrała, mało kto już pamięta. Na pierwszy plan wybił się wypadek autokaru z kibicami. Wracali w meczu i dojechali tylko pod Włocławek....
Dwie osoby zginęły na miejscu, wielu rannych trafiło do kilku szpitali w woj.kujawsko-pomorskim.

Od południa trwa akcja oddawania krwi:

Zbiórka krwi dla kibiców Lechii

Kibice, klub, miasto otaczają opieka rodziny poszkodowanych w wypadku. Same rodziny - proszą o modlitwę.

Tagi: Lechia
20:10, marzatela , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
piątek, 21 września 2012

W ostatni wtorek zmarł Dawid Zapisek. Czternastoletni, cieżko chory chłopiec, który w swojej niepełnosprawności był wielkim kibicem piłki nożnej i bardzo marzył o EURO 2012. Udało mu się, był. Nawet spotkał się z drużyną Hiszpanii i pojechał na finał do Kijowa.

Dawid Zapisek

Zdjęcie ze strony: http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/51,35636,12180152.html?i=8

Odszedł teraz. A dziś w jego pogrzebie uczestniczyli również tłumnie kibice Lechii:

Pogrzeb Dawida Zapiska. Tłumy kibiców Lechii

Wzruszajace.

 

 

Tagi: Lechia
16:55, marzatela , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
sobota, 01 września 2012

O układzie gdańskim mówi sie ostatnio bardzo dużo. Pojęcie stało się tak bardzo modne, że nic dziwnego, że politycy spoza układu wpadają w panikę. W końcu wiadomo - wszystko zawsze zaczyna się w Gdańsku. Jak to rozniesie się na całą Polskę, to nawet warszawski Żoliborz nie będzie bezpieczny. Tym bardziej, że w tym układzie gdańskim jest nas całkiem nas dużo. W końcu to, że Gdańsk jest bastionem Platformy nie bierze się z niczego - ktoś głosuje i wybiera właśnie tych, a nie innych polityków. To nie może być przypadek, to z pewnością też efekt działalności układu. Układ głosuje na układ i mamy prawie mafię :)

Pierwsze efekty już są - Lechia wygrała kolejny mecz. Wiadomo, co układ to układ. O sile układu gdańskiego może też świadczyć to, że poseł Palikot z dalekiego Lublina zaczyna przepraszać (póki co niemrawo i tylko na blogu) naszych gdańskich posłów. Okazało się, że tylko pytał, a niczego nie twierdził...

I tak sie tylko zastanawiam, czy ktoś nie powinien wynagrodzić posłowi Jaworskiemu trwania na wysuniętej placówce, w samym sercu układu? Przecież w tak skrajnie niesprzyjających warunkach nikt nie jest w stanie wytrzymać. Biorąc pod uwage, że nawet niegdyś nasz gdański Jacek Kurski nie wytrzymał i poparcia szukał w Olsztynie, deteminacja posła Jaworskiego jest naprawdę wielka. Choć na ogół mało skuteczna.
Swoją drogą - czy w końcu wytoczył proces Henryce Krzywonos? Swego czasu tak się odgrażał...

piątek, 01 czerwca 2012

Lechia

Miasto Gdańsk dostało "ciekawą" propozycję: zakup Lechii i to po całkiem wygórowanej cenie.

Kupno Lechii? Oferta, która wygląda jak szantaż

Zgadzam się z autorem artykułu, Michałem Jamrożem. Cena podana przez Andrzeja Kuchara jest zdecydowanie wzięta z sufitu.
Kibic ze mnie żaden, choć mając w domu syna w odpowiednim wieku - jestem na ogół na bieżąco i widziałam jak nasza gdańska drużyna walczyła o utrzymanie w Ekstraklasie. Cudem się udało i już to świadczy o tym, że proponwana cena jest absurdalnie wysoka. Oznacza to także, że drużyna wymaga inwestycji, a więc kolejnych milionów.
Czy stać nas na to? Mam wątpliwości i to nie tylko dlatego, że jest całkiem długa lista miejskich potrzeb, na które po prostu nie ma środków. Licytacja nie ma tu sensu - nie da się porównywać konieczności np. otwarcia nowego przedszkola z inwestycją w sport. To są jednak sprawy zupełnie nieporównywalne i sprowadzą się tylko do populizmu.
Wyraźnie widać, że Lechia wymaga dobrego zarządzania. Mamy piękny stadion, sporo kosztował i teraz powinien na siebie zarabiać. Sukcesy Lechii z pewnością mogą się do tego przyczynić. Skoro więc wydaliśmy już tyle pieniędzy trudno się cofać w połowie drogi, w momencie, gdy będą szanse na to, aby w końcu zaczęło nam się to zwracać? 

Może pora na jakąś zrzutę? Wielka akcja gdańszczan: Kupujemy Lechię!. Oczywiście nie za tę cenę, musi zostać urealniona.
Jak to śpiewają kibice? "Lechia to my, a nie ...."

| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagiministat liczniki.org