Gdańsk i jego życie moimi oczami

Wpisy z tagiem: krzywonos

sobota, 01 września 2012

O układzie gdańskim mówi sie ostatnio bardzo dużo. Pojęcie stało się tak bardzo modne, że nic dziwnego, że politycy spoza układu wpadają w panikę. W końcu wiadomo - wszystko zawsze zaczyna się w Gdańsku. Jak to rozniesie się na całą Polskę, to nawet warszawski Żoliborz nie będzie bezpieczny. Tym bardziej, że w tym układzie gdańskim jest nas całkiem nas dużo. W końcu to, że Gdańsk jest bastionem Platformy nie bierze się z niczego - ktoś głosuje i wybiera właśnie tych, a nie innych polityków. To nie może być przypadek, to z pewnością też efekt działalności układu. Układ głosuje na układ i mamy prawie mafię :)

Pierwsze efekty już są - Lechia wygrała kolejny mecz. Wiadomo, co układ to układ. O sile układu gdańskiego może też świadczyć to, że poseł Palikot z dalekiego Lublina zaczyna przepraszać (póki co niemrawo i tylko na blogu) naszych gdańskich posłów. Okazało się, że tylko pytał, a niczego nie twierdził...

I tak sie tylko zastanawiam, czy ktoś nie powinien wynagrodzić posłowi Jaworskiemu trwania na wysuniętej placówce, w samym sercu układu? Przecież w tak skrajnie niesprzyjających warunkach nikt nie jest w stanie wytrzymać. Biorąc pod uwage, że nawet niegdyś nasz gdański Jacek Kurski nie wytrzymał i poparcia szukał w Olsztynie, deteminacja posła Jaworskiego jest naprawdę wielka. Choć na ogół mało skuteczna.
Swoją drogą - czy w końcu wytoczył proces Henryce Krzywonos? Swego czasu tak się odgrażał...

niedziela, 22 maja 2011

Zgodnie z przewidywaniami - Gdańszczanką Roku 2010 została p. Henryka Krzywonos.

Pierwsza kobieta Gdańszczanką Roku 2010

Też głosowałam na tę kandydaturę i cieszę się, że p. Henryka wygrała. Tak naprawdę jednak to konkurencja była nierówna i wynik można było z góry przewidzieć.
Czy po tym wystąpieniu mogło być inaczej?

 

 

poniedziałek, 09 maja 2011

Zblizamy się do finiszu akcji na wybór "Gdańszczanina roku 201". Zgłoszono 10 kandydatur. Do 10 maja można głosować za pomocą kuponów zamieszczonych w trójmiejskim dodatku do "Gazety Wyborczej" oraz za pomocą SMS-ów wysyłanych na numer 72007. Głosując SMS-em (koszt 2,46zł z VAT) w treści wpisujemy GD.GR2010 numer_kandydata

A numery poszczególnych kandydatów to:

  1. Piotr Myszka
  2. Henryka Krzywonos
  3. Mateusz Kusznierewicz
  4. prof. Janusz Jaśkiewicz
  5. prof. Zbigniew Śledziński
  6. Marek Kamiński
  7. Zbigniew Gutkowski
  8. Rafał Roskowiński
  9. Piotr Soyka
  10. Kai Baumann

Trochę dłużej, gdyż do 12 maja można głosować przez internet.
Szczegóły akcji oraz strona głosowania są tu:
Wskaż Gdańszczanina Roku 2010

Wśród internautów na chwilę obecną zdecydowanie prowadzi Henryka Krzywonos. Nie ma w tym nic dziwnego i na pewno nie umniejsza wartości pozostałych kandydatów. Jednak cała Polska widziała p.Henrykę na ubiegłorocznym zjeżdzie Solidarności:
Niesolidarny zjazd Solidarności
Takich wystapień się nie zapomina. Też zagłosowałam i trzymam kciuki!

Ogłoszenie wyników 22 maja na uroczystej gali w Operze Bałtyckiej.

| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagiministat liczniki.org