Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Bo najważniejszy jest zwierzak....

Do Trójmiejskiej Klinik Weterynaryjnej na Morenie pierwszy raz trafiłam w lutym tego roku. Pies w stanie krytycznym, z obrzękiem płuc - wszystko poszło bardzo szybko: p.dr Kowalska z Advetu zadzwoniła uprzedzając w jakim stanie jest pies, taksówka i znaleźliśmy się w klinice. To, co zrobiło na mnie mnie największe wrażenie to fakt, że tuż po wejściu od razu zabrano mi psa, aby jak najszybciej trafił pod tlen, wszystko inne mogło poczekać. Odebrałam to zdecydowanie jako zasadę "bo najważniejszy jest zwierzak" w praktycznym wykonaniu. Stan był ciężki, szanse na przeżycie niezbyt wielkie, ale jednak się udało. Następnego dnia odebrałam mojego Dantusia w całkiem dobrej formie, choć oczywiście wymagał dalszego leczenia.

Kolejny raz musiałam szukać pomocy 2 tygodnie temu. Poważny problem urologiczny i wskazanie do operacji, która ze względu na chore serce i wiek (12-letni bokser) była wyjściem ostatecznym. Przez tydzień czasu podejmowane były próby wdrażania wszystkich innych sposobów leczenia, ale pomagało to tylko na chwilę. Tydzień temu stan się pogorszył, nie mogłam czekać nawet na wyznaczoną godzinę wizyty. Telefon, samochód i znowu przy wejściu od razu zabrano mi psa, aby jak najszybciej mu ulżyć - "bo zwierzak jest najważniejszy...".
Alternatywa był prosta: eutanazja lub operacja, która wprawdzie ze względu na chore serce dawała nieduże, ale jednak jakieś szanse przeżycia. Nie potrafiłam się poddać, musiałam walczyć. Operacja była poważna, trwała 3 godziny. Udała się, ale niestety 2 godziny później, serce jednak nie wytrzymało....
Ryzyko było duże, ale warto było przynajmniej spróbować.

Wdzięczna jestem p.dr Kasprowiczowi - wiem, że operując Dantego zrobił wszystko, co mógł, używając wszystkich swoich umiejętności (a z tego co słyszałam - są naprawdę bardzo wysokie). Zresztą sama udana operacja też o tym świadczy. Gdyby mój pies był młodszy, nie miał chorego serca - pewnie efekt końcowy byłby inny. Dziękuję też wszystkim pozostałym osobom uczestniczącym w operacji, a także opiekującej się Dantusiem w ostatnim czasie p.dr Justynie Mantusz.

Dante

czwartek, 18 czerwca 2015, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:ministat liczniki.org