Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

LPR - gdańscy kandydaci do Sejmiku Województwa Pomorskiego

Lista kandydatów Komitetu Wyborczego Liga Polskich Rodzin do Sejmiku Województwa Pomorskiego - okręg nr 3 (miasto Gdańsk)

 1. Marzena Grabowska
  55 lat, zam. Leźno
 2. Dariusz Jaroszewicz
  48 lat, zam.Gdańsk
 3. Stanisław Tujaka
  69 lat, zam.Rumia
 4. Adrianna Frejlich-Byczkowska
  29 lat, zam.Gdynia
 5. Antoni Poźniak
  59 lat, zam.Gdynia
 6. Ewa Buczkowska
  54 lata, zam.Gdynia

Nie wiem jakie jest hasło kampanii wyborczej LPR w tych wyborach. Programu też nie znalazłam, choć pomorska LPR ma swoją stronę w internecie:

Liga Polskich Rodzin Pomorze

Są tam listy kandydatów z wszystkich pomorskich okręgów.

LPR na listach wyborczych? Aż trudno uwierzyć, myślałam, że po odejściu Giertycha ta partia już się rozpadła. Jak jednak widać - jest i nie ma zamiaru się poddawać. Szkoda tylko, że brak wieści o tym, jaką propozycję programową ma dla samorządu.

Listy kandydatów do Sejmiku Województwa Pomorskiego z wszystkich ugrupowań są tu:

Kandydaci do Sejmiku Województwa Pomorskiego

Wszystko o wyborach samorządowych 16 listopada 2014 tu:

wybory samorządowe

piątek, 07 listopada 2014, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2014/11/12 17:15:07
W zeszłym tygodniu kandydat LPR do sejmiku był w Radiu Gdańsk. Przedstawiał też postulaty programowe.
www.radiogdansk.pl/index.php/audycje-rg/rozmowa-kontrolowana/item/17823-piotr-duda-kandydat-ligi-polskich-rodzin-do-sejmiku-wojewodztwa-pomorskiego.html

Na wiosnę głośna była sprawa, że LPR w wyborach do europarlamentu poparła... Platformę. Partia ta się ostatnio mocno umiarkowała, widać pod wpływem R. Giertycha (którego już w partii nie ma, natomiast jego ojciec, widoczny wczoraj podczas obchodów za prezydentem, ciągle jest jednym z liderów partii i z przekonaniem popierał PO w eurowyborach).

Nie będę głosował teraz na LPR (zresztą w moim okręgu ma prawie samych spadochroniarzy z Gdyni), ale patrzę z życzliwością i teoretycznie w pewnych okolicznościach mógłbym ją poprzeć.
-
2014/11/12 18:49:55
@Pawmak
Dawno Cię nie widziałam :)
LPR to nie moja bajka, jakoś nie wyobrażam sobie, że mogłabym na nich oddać głos. Giertychów na marszu widziałam, nawet zdziwiłam się, że ojciec też tam jest.
-
2014/11/12 21:54:46
No obaj Giertychowie już od paru lat chodzą. Kiedyś sobie też nie wyobrażałem, ale ewoluowali. W 2011 jeszcze LPR próbowała się dogadać z bardziej narodowymi partiami, ale ostatecznie poparła wtedy PSL. A teraz do PE Platformę z pragmatyzmu. R. Giertych nadal jest dla nich autorytetem, a mi się rozsądny wydaje teraz.

No ja przestałem zaglądać wtedy na tamtego bloga, może wrócę jeszcze. Niedawno swojego założyłem. Ja poparłem Gowina, jak odszedł z PO i nawet należałem do jego partii, ale ten zwrot ku PiS-owi mi się oczywiście nie spodobał. Teraz do sejmiku zagłosuję na PSL, a co będzie w przyszłości, zobaczymy. Generalnie blisko mi teraz do 4 partii: PO, PSL, Polska Razem i LPR właśnie.
-
2014/11/12 22:05:27
@Pawmak
Faktycznie, widzę, że też blogujesz :) Będę zaglądać.
Też mam wrażenie, że Romanowi G. adwokatura służy - mówi teraz zdecydowanie rozsądniej niż kiedyś. We mnie jakoś jednak tkwi dawne uprzedzenie...
Jeśli chodzi o Gowina - to zawiódł mnie bardzo, kiedyś, dawno temu nawet go ceniłam. A teraz? Robi wszystko, co może, aby podlizać się Kaczyńskiemu.ministat liczniki.org