Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Nasze pieniądze, nasz wybór czyli Budżet Obywatelski 2015

Znowu mamy okazję do sprawdzenia w praktyce budowy społeczeństwa obywatelskiego. Do końca tygodnia trwa głosowanie nad Budżetem Obywatelskim Gdańska 2015.

Budżet Obywatelski Gdańsk 2015

Od naszej decyzji zależy, na co powinna być przeznaczona część budżetu miejskiego Gdańska. Doskonałą okazja do uaktywnienia lokalnych społeczności i realizacji pomysłów najbliższej okolicy.

Lista projektów jest tu:

Lista projektów Budżetu Obywatelskiego 2015

Głosować można przez internet, a także w jednym z punktów konsultacyjnych w różnych częściach miasta.

Lista Punktów Konsultacyjnych

Teraz wszystko zależy od zaangażowania nas wszystkich. Wystarczy zmobilizować mieszkańców poszczególnych dzielnic, aby mieć szansę na realizację projektu.

Mieszkam na Zaspie, więc siłą rzeczy oddam głos przede wszystkim na projekty z tej dzielnicy. Ponieważ głos można oddać w sumie na 5 projektów - przyjrzę się też innym. Lubię korzystać z własnego prawa głosu.
Inna sprawa, że jestem jakoś dziwnie spokojna o nasze zaspiańskie projekty. Opłacało się powoływać Radę Osiedla - na Młyńcu akcja głosowania jest nagłośniona. Na całym osiedlu, przy wejściu do klatek wiszą ogłoszenia z informacją na jakie lokalne projekty, gdzie i w jaki sposób można oddać głos. To na pewno spowoduje wzrost frekwencji. Wygląda na to, że zorganizowane społeczności lokalne mają łatwiej.

wtorek, 07 października 2014, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:ministat liczniki.org