Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Karta miejska nie dla mieszkańców Zaspy?

Od dłuższego czasu zastanawiam się, dlaczego na Zaspie nie ma żadnego punktu, w którym można złożyć wniosek/odebrać/doładować kartę miejską? Kiedyś myślałam, że nie ma chętnych do prowadzenia takiego punktu, ale ostatnio dowiedziałam się, że chętni są. Wnioski o terminal od dawna leżą w ZTM, ale podobno bez żadnych szans na realizację. ZTM po prostu nie ma zamiaru zwiększać ilości punktów doładowań, woli inwestować w automaty.
Owszem, jeden automat na Zaspie jest - w tunelu przy ETC. Biorąc pod uwagę, że zarówno Młyniec jak i Rozstaje to całkiem rozległe tereny - mam wątpliwości, ile osób z niego korzysta? W dodatku automat jest umiejscowiony w mało sympatycznym tunelu. Próba doładowania w nim karty miejskiej wcale nie jest takie proste: płacenie gotówką często jest niemożliwe, gdyż automat jest zapchany i nie da się w nim w ogóle kupić żadnego biletu, nawet jednorazowego. Pisałam o tym już kilka miesięcy temu:

Automaty biletowe ZTM Gdańsk

Oczywiście do automatu można wrzucić kartę płatniczą, ale w tamtym miejscu jest to wariant raczej hardcorowy. Skoro złodzieje potrafią założyć nakładki i kamerki na bankomaty, automat biletowy w ciemnym tunelu tym bardziej nie stwarza żadnego problemu. Ja w każdym razie nie mam zamiaru ryzykować. Tym bardziej, że i tak potrzebuję fakturę - automat mi jej nie wyda. Pozostaje mi udać się np. do Wrzeszcza - tak jak wielu innych mieszkańców Zaspy, którym ZTM - spółka miejska - jakoś zupełnie nie chce ułatwić życia.

Dwa miesiące temu zwróciłam się z prośba o interwencję do radnej z naszego okręgu. Obiecała mi interpelację w tej sprawie. Efektu póki co nie ma. Szukałam, ale nie znalazłam treści interpelacji - ani tej ani żadnej innej. Albo nie umiem znaleźć, albo nasi radni w ogóle nie publikują ich w internecie. Muszę podrążyć temat, tym bardziej, że już za kilka miesięcy czekają nas wybory samorządowe i warto będzie sprawdzić dorobek czterech lat pracy, szczególnie w kontekście starań o reelekcję. 

czwartek, 03 lipca 2014, marzatela
Tagi: ZTM Gdańsk
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:ministat liczniki.org