Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Zamykamy zsypy!

Mniej więcej rok, może 2 lata temu na osiedlu Młyniec pojawiła się nowa moda: kraty na wejściach do śmietników.

śmietnik

Główną przyczyną było utrzymanie porządki i czystości. Rozumiem to, gdyż rzeczywiście często zdarzało się śmieci z kontenera były porozrzucane po całym pomieszczeniu, a nawet przed wejściem. W moim bloku dodatkowo kilkakrotnie zdarzały się także podpalenia śmieci.
W większości bloków są zsypy, więc wyrzucanie śmieci dla większości mieszkańców nie stanowiło problemu.

Teraz się to wszystko zmieni. Dziś rano zauważyłam, że na tych kratach pojawiły się komunikaty spółdzielni. Od 1 lipca wejścia zostaną otwarte i pomieszczenia śmietników staną otworem. Wyjątkiem będą te klatki schodowe, w których wszyscy lokatorzy dorobią sobie klucz. Jednocześnie jednak zostaną zamknięte wejścia do zsypów na poszczególnych piętrach. Powód oczywisty - konieczność segregowania śmieci i wrzucania ich do pojemników suche/mokre.
Sama jestem ciekawa, co z tego wyjdzie w praktyce. Ja klucz mam, choć z tego co wiem - większość sąsiadów nie. Zastanawiam się jednak jak będzie wyglądało odzwyczajenie się od wieloletniego korzystania z zsypu? Dla niektórych może to być trudne.

sobota, 22 czerwca 2013, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/06/30 15:35:41
To mi przypomniało, jak o kłódkę do "klatki" na śmieci na moim poprzednim osiedlu (Morena) toczyła się prawdziwa cicha wojna... Pewnego dnia pojawiła się znienacka, potem na przemian znikała i pojawiała się, ze dwa razy została brutalnie zniszczona, ale nadal ktoś z uporem maniaka dorabiał nową.
Nie powiem, żeby takie rozwiązanie było najlepsze - jak już ludzie przyzwyczaili się, że kłódki nie ma i schodzili na dół bez kluczy, to nagłe pojawienie się zamknięcia powodowało spore ilości worków zalegających koło wejścia. Nikomu nie chciało się biec z powrotem kilku pięter po klucz.
Ciekawe, jak będzie od poniedziałku, Nie sądziłam, że kiedykolwiek tyle będzie się rozmawiać o śmieciach :)
-
2013/06/30 17:43:38
@Justyna
Też jestem ciekawa jak to będzie. I też podejrzewam, że może to być źródłem wielu problemów.ministat liczniki.org