Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Wystawa Human Body w Gdańsku

Od niedawna w Klubie Garnizonowym przy ul.Słowackiego czynna jest wystawa Human Body.

The Human Body Exhibition

Wystawa jest głośna i kontrowersyjna - prezentowane są spreparowane ludzkie ciała. Organizatorzy wystawy podkreślają jej wielkie walory edukacyjne i zapewniają, że wszystkie osoby, których ciała można obejrzeć zmarły z przyczyn naturalnych. Obiegowa opinia głosi, że są to ciała Chińczyków, co z pewnością rzuca cień niepewności na sposoby ich pozyskania. 
Osobiście nie wybieram się na wystawę - ani biologia ani anatomia nie są dziedzinami, które mnie interesują. Choć może czasem warto byłoby wiedzieć, co człowieka gdzieś tam w środku boli lub strzyka? Ceny biletów jednak nie są niskie - dla osób dorosłych od 50zł, nie dam tyle.

Oddzielnym problemem jest kwestia etyki. Czy taka prezentacja ludzkich zwłok jest ich profanacją? Moim zdaniem nie. Na całym świecie studenci medycyny też na czymś muszą ćwiczyć i raczej nie są to plastikowe fantomy.
Na pewno jednak nie jest to sprawa polityczna. Zupełnie nie rozumiem więc, dlaczego jeden z naszych posłów, Andrzej Jaworski z PiS, chce jej zamknięcia?

Poseł PiS chce zamknięcia wystawy

W dodatku dlaczego zwraca się z tym do prezydenta Gdańska? Jeżeli uważa, że dochodzi do łamania prawa, czy właściwszym organem nie byłaby prokuratura?
Jakoś dziwnie mam wrażenie, że chodzi tylko o kolejne polityczne zaistnienie. I podejrzewam, że w ten sposób tylko przysporzy reklamy samej wystawie.

niedziela, 05 maja 2013, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:ministat liczniki.org