Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Upolitycznić Wielki Czwartek

Jak upolitycznić Wielki Czwartek? Najprościej - zrobić z nabożeństwa wiec polityczny....
Do takiego czegoś nawołuje nas poseł PiS Andrzej Jaworski.

Brońmy nasz Kościół, brońmy naszych hierarchów

W skrócie rzecz biorąc - poseł nawołuje do przyjścia w Wielki Czwartek na nabożeństwo prowadzone przez abpa Głódzia, w ramach wyrażenia poparcia dla naszego duszpasterza.
Cóż, politycy lubią się wyróżniać z tłumu i chyba tak należy to traktować. Sama akcja jednak absolutnie mi się nie podoba. Uczestnicząc w nabożeństwach, szczególnie w ramach Triduum Paschalnego, nie mam najmniejszego zamiaru wyrażać poparcia czy opowiadać się za kimś czy przeciwko komuś. Dla mnie nie jest to miejsce na żadne demonstracje tylko przeżycie ściśle religijne. I już.

Nigdy nie uczestniczyłam w tym nabożeństwie w katedrze, teraz też pójdę do swojego kościoła. Może wynika to z tego, że dla mnie wiara nie ma barw politycznych? I wolałabym, aby politycy nie wtrącali się w religijne przeżywanie Wielkiego Tygodnia?
Inna sprawa, że abp Głódź nie jest w moich oczach duszpasterzem, którego cenię i lubię, ale przecież nie dla kapłana chodzi się do kościoła, prawda?

Abp Głódź

środa, 27 marca 2013, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2013/03/27 14:33:49
Pewnie, że nie dla kapłana się chodzi Marzatel, ale przez kapłana można nie chodzić. I równiez przez kapłana można chodzić częściej i chętniej...
Kapłan więc, ma w tym kościele i "Kościele" ogromną rolę do odegrania.
-
2013/03/27 14:50:39
@Andy
Nie do końca się z Tobą zgadzam. Miałam taki przypadek wśród bliskich mi osób - to nie może tak działać, że nie podoba mi się ksiądz, więc obrażam się na Pana Boga.
Choć masz rację, że kapłani odgrywają bardzo dużą rolę - zarówno pozytywną jak i negatywną.ministat liczniki.org