Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

eWUŚ czyli sprawdź, czy przyjmie cię lekarz

Od 1 stycznia 2013 roku czeka nas kolejna rewolucja w korzystaniu ze świadczeń opieki zdrowotnej. W życie wchodzi eWuś czyli Elektroniczna Weryfikacja Uprawnień Świadczeniobiorców.  Rejestrując się do lekarza wystarczy pokdać swój Pesel, a system sam pokaże, czy jesteśmy ubezpieczeni.

eWUŚ

Zapowiada się całkiem fajnie, w końcu mamy XXI wiek i na pewno najwyższy już czas, aby przestać biegać z zaświadczeniami, wydrukami i potwierdzeniami.  

Problemy zaczną się jednak wtedy, gdy SYSTEM nas nie zweryfikuje pozytywnie. Owszm, można po staremu przedstawić swoje uprawnienia, ale to wcale nie rozwiązuje sprawy. Moze na wszelki wypadek warto sprawdzić, czy eWUŚ nas "widzi"?

W najbliższą sobotę  15 grudnia NFZ będzie miał swój dzień otwarty. W godz.8.00 - 14.00 będzie można udać się do siedziby pomorskiego oddziału NFZ  i sprawdzić, czy nasz numer Pesel jest widoczny w bazie.
Można to zrobić tu:

  • w Gdańsku, przy ulicy Podwale Staromiejskie 69,
  • w Gdyni, przy ulicy Śląskiej 53,
  • w Chojnicach, przy ulicy Leśnej 10,
  • w Słupsku, przy ulicy Poniatowskiego 4.

Chyba na wszelki wypadek się wybiorę i sprawdzę. Choć szczerze mówiąc - nie mam pojęcia, dlaczego nie moge tego zrobić przez internet? Prosta strona z możliwością wpisania numeru Pesel i zero-jedynkową odpowiedzią Tak lub Nie, nic więcej nie trzeba.

 

czwartek, 13 grudnia 2012, marzatela
Tagi: nfz Ewuś
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Irena, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/01/01 18:21:42
Dlaczego nie mogę sprawdzić tego w internecie, przecież to jest paranoja.Czy u nas wszystko musi być postawione do góry nogami?
-
2013/01/01 19:17:45
@iRENA
Też tego nie rozumiem. Ładnych kilka lat temu była w internecie strona, na której można było wpisać numer PESEL i wyskakiwałą zro-jedynkowa odpowiedź - jest czy nie ubezpieczony. Została zlikwidowana, podobno ze względu na ochronę danych osobowych. Dla mnie jest to niezrozumiałe - przecież wystarczy sam numer Pesel i odpowiedź Tak lub Nie.
-
Gość: PLUSISAK, 87.204.195.*
2013/01/03 17:49:37
WSZYSTKO TO JUŻ BYŁO, INNE KSIĄŻECZKI DO LEKARZA PODŁUŻNE, KWADRATOWE, POMARAŃCZOWE A TERAZ ZNÓW CHOROBA. BĘDZIE NIEWYPAŁ TO CZUJE A ZA DWA LATA WPROWADZI SIĘ KARTY Z CHIPEM BO TO JUŻ BĘDZIE ABSOLUTNY SUKCES. KAŻDY MA REWELACYJNY POMYSŁ NA UŁATWIENIA DLA PECJENTA. PARANOJA. JA MAM SKIEROWANIE NA 27 KWIETNIA DO SPECJALISTY. MOŻE JAKOŚ DOŻYJĘ ALBO I NIE NA UCIECHĘ TYCH Z NFSZ. POZDRAWIAM WSZYSTKICH W TYM 13 ROKU
-
2013/01/03 18:59:44
@Plusisak
A dlaczego "krzyczysz"? Od tego będzie lepiej i szybciej?ministat liczniki.org