Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Układ gdański

O układzie gdańskim mówi sie ostatnio bardzo dużo. Pojęcie stało się tak bardzo modne, że nic dziwnego, że politycy spoza układu wpadają w panikę. W końcu wiadomo - wszystko zawsze zaczyna się w Gdańsku. Jak to rozniesie się na całą Polskę, to nawet warszawski Żoliborz nie będzie bezpieczny. Tym bardziej, że w tym układzie gdańskim jest nas całkiem nas dużo. W końcu to, że Gdańsk jest bastionem Platformy nie bierze się z niczego - ktoś głosuje i wybiera właśnie tych, a nie innych polityków. To nie może być przypadek, to z pewnością też efekt działalności układu. Układ głosuje na układ i mamy prawie mafię :)

Pierwsze efekty już są - Lechia wygrała kolejny mecz. Wiadomo, co układ to układ. O sile układu gdańskiego może też świadczyć to, że poseł Palikot z dalekiego Lublina zaczyna przepraszać (póki co niemrawo i tylko na blogu) naszych gdańskich posłów. Okazało się, że tylko pytał, a niczego nie twierdził...

I tak sie tylko zastanawiam, czy ktoś nie powinien wynagrodzić posłowi Jaworskiemu trwania na wysuniętej placówce, w samym sercu układu? Przecież w tak skrajnie niesprzyjających warunkach nikt nie jest w stanie wytrzymać. Biorąc pod uwage, że nawet niegdyś nasz gdański Jacek Kurski nie wytrzymał i poparcia szukał w Olsztynie, deteminacja posła Jaworskiego jest naprawdę wielka. Choć na ogół mało skuteczna.
Swoją drogą - czy w końcu wytoczył proces Henryce Krzywonos? Swego czasu tak się odgrażał...

sobota, 01 września 2012, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: , *.master.pl
2012/09/01 21:50:27
Jaworski jak agent Tomek podkulił ogon bo Pani Henryka mówi prawdę
-
Gość: bi, *.ttk.pl
2012/09/04 14:38:03
a propo...
...wystarczy "sprawdzić" zasadność umorzeń prokuratorów z ostatnich kilku lat....ministat liczniki.org