Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Przedszkole Sióstr Elżbietanek

W ramach przeglądu newsów dnia dzisiejszego trafiłam na informację o likwidacji Przedszkola Sióstr Elżbietanek w Gdańsku.
Ostatni rok przedszkola Elżbietanek w Gdańsku
I zrobiło mi sie bardzo smutno. Do tego właśnie przedszkola chodził mój syn. Był pierwszym rocznikiem po przejęciu przedszkola przez Elżbietanki. Odprowadzając go tam codziennie, na bieżąco mogłam obserwować co się tam dzieje. I byłam zachwycona. Wspaniała, fantastyczna opieka i cudowna rodzinna atmosfera.
Pamiętam, że gdy czytałam rano synowi jadłospis na dany dzień, gdy na podwieczorek była wpisana drożdżówka - to wiadomo było, że odbierając go po pracy, po wejściu do przedszkola poczuję zapach ciasta - Siostry same piekły. 
Było wiele różnych imprez,  ciekawych zajęć, wycieczek i wyjść do kina. Wszystkie Siostry i personel "cywilny" wprost emanowały energią, pomysłami i tym wszystkim, co sprawiało, że dzieci chętnie biegły do tego przedszkola.
Nie wiem, jak wyglądało to w ostatnich latach (mój syn sporo wyrósł od tamtego czasu, już studiuje), ale szkoda. To było naprawdę świetne przedszkole.

Przedszkole Sióstr Elżbietanek

Na zdjęciu nie ma s.Barbary, która była pierwsza dyrektorka przedszkola. Kiedyś czytałam, że wyjechała do Nowosybirska, aby zbudować tam Dom Dziecka....

 

poniedziałek, 24 września 2012, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: MegaMocni, *.internetdsl.tpnet.pl
2012/11/26 14:09:39
Witam serdecznie , chcąc Państwu pomóc informuję ,że od 03.12.2012 otwarte będzie nowe przedszkole na Zaspie o profilu artystyczno -logopedycznym . Posiadamy jeszcze wolne miejsca .Bliższe informacje pod numerem telefonu 517-232-091 , 517-232-092 ,517-232-093ministat liczniki.org