Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Lech Zielonka - kandydat do Sejmu

Lech Stefan Zielonka - kandydat nr 1 na liście Komitetu Wyborczego Polska Partia Pracy - Sierpień 80 w okręgu 25. Ma 56 lat, z zawodu jest rolnikiem. Mieszka w Marzęcinie(woj.pomorskie). Należy do PPP Sierpień 80.
Lech Zielonka był już posłem - w trakcie IV kadencji Sejmu. Mandat dostał z listy Samoobrony w okręgu gdyńsko-słupskim. Po odejściu z Samoobrony, przez jakis czas związał się z Partia Ludowo-Demokratyczną, Stronnictwem Gospodarczym. Z list SLD próbował dostać się do Senatu. Jako kandydat niezależny bezskutecznie startował w wyborach na burmistrza Nowego Dworu.

Ma stronę w Wikipedii: Lech Zielonka

Wielkim sukcesem PPP - Sierpień 80 jest z pewnością zarejestrowanie list w całej Polsce. Czy nają szansę na przekroczenie progu 5%? Osobiście wątpię, ale nigdy nic nie wiadomo. Wydaje mi się jednak, że lider listy jest mało szczęśliwie dobrany. Kandydat, który w każdych wyborach startuje z listy innej partii? W 2005 roku nawet trafił jednocześnie na 2 rózne listy - Samoobrony do Sejmu, SLD - do Senatu. Mało w tym ideowości. 


 

Pełna lista kandydatów PPP-Sierpień 80: PPP - lista kandydatów do sejmu

Sylwetki wybranych kadydatów do Sejmu i Senatu: kandydaci

Wszystko o wyborach parlamentarnych w Gdańsku: Wybory parlamentarne

 

środa, 14 września 2011, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:ministat liczniki.org