Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

1 Maja w Gdańsku

Dzień 1 maja był świętem od czasów niepamiętnych. W czasach PRL-u święto to zostało zdecydowanie zawłaszczone przez komunę i dla każdego porządnego człowieka obciachem było jego obchodzenie (przymusowy udział w pochodzie sie nie liczył), ale i teraz wcale nie jest lepiej. 1 maja jako Święto Pracy nie został "odzyskany" przez ludzi pracy. Nawet związki zawodowe odcinają się od świętowania. Może jednak od teraz, po beatyfikacji Jana Pawła II coś się zmieni? Świetnie skomentował to na swoim blogu Remek Dąbrowski (polecam - świetne rysunki, celny dowcip - ja jestem po wielkim wrażeniem):
Wiwat maj, pierwszy maj

Mamy środek majówki, ale na dzisiejszy dzień zaplanowane są obchody 1 maja - głównie jako dnia beatyfikacji "naszego papieża". W Bazylice Mariackiej ustawiony będzie telebim, na którym będzie można ogladać transmisję mszy beatyfikacyjnej z Rzymu. Po transmisji, około godz.12.00 będzie msza odprawiana przez apba Gocłowskiego.
Telebim stanie też na Zaspie, przed kościołem Opatrznosci Bożej (ulica Jana Pawła II 48). Na godzinę 12.00 przewidziane jest otwarcie Ośrodka Papieskiego. Na stoisku Poczty Polskiej będzie mozna dostać pamiątkowy stempel okolicznościowy. O godz.20.00 będzie w tym miejscu uroczysta msza dziękczynna.
Telebim stanie także we Wrzeszczu w kościele Zmartwychwstańców (ulica Gomółki 11/13).

Dla tych, którym bliskie są ideały lewicowe nei przewidziano zbyt wielu atrakcji. Przedstawiciele gdańskiego SLD o godz.11.00 złożą kwiaty przed pomnikiem "Tym, co za Polskość Gdańska" (Podwale Staromijeskie, naprzeciwko Technikum Łączności). I to wszystko.

Jakoś za to w ogóle nie natknęłam się na żadne informacje świętujące nasze wejście do Unii Europejskiej.

niedziela, 01 maja 2011, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2012/08/06 15:03:36
Siemka

Pomimo tego że poszukiwałam innej informacji o ekranach Led
Twój serwis przyciągnął moją uwagę.
Dobrze napisane.
Całkiem dobry tekst.

Też mi się podobają telebimy oraz Ekrany LEDministat liczniki.org