Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Demokracja w kruchcie kościelnej

Niby mamy XXI wiek, media wszelkiego rodzaju, internet, ale jak przychodzi co do czego - to nawet w srodku dużego miasta najlepszą forma rozgłaszania informacji jest kościelna ambona. Przekonałam sie dziś o tym na własnej skórze.
Mieszkam na osiedlu Młyniec na Zaspie. Trwa właśnie akcja zbierania podpisów popierających utworzenie Rady Osiedla. Niestety, mam wrażenie, że akcja jest jakoś mało widoczna i nagłośniona. Jakoś nigdzie nie udało mi się do tej pory natknąć na zbierających głosy. Do dzisiaj. Gdy rano byłam na mszy w kościele pw. Św. Kazimierza Królewicza - ksiądz zachęcał do podpisywania listy przy wyjściu z kościoła. Skorzystałam z okazji - podobnie postąpiło wiele innych osób. Może sie uda? Rada Osiedla z pewnością będzie miała większą siłę przebicia niż pojedynczy mieszkańcy.
A jeśli argumentem nie jest taki widok jak w linku poniżej  - to co może nim być?
Najbrzydsza ulica Gdańska
Nawet jeżeli przed wyborami trochę zrobiono:
Wybory na horyzoncie
Czy na naprawę drugiej jezdni musimy czekać do następnych wyborów samorządowych?

niedziela, 20 marca 2011, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2011/03/21 00:45:31
Jak popularne są rady osiedli w Gdańsku? Kiedyś interesowałem się ich działalnością w Warszawie. Powodzenia, mam nadzieję, że się uda i będziecie mieć czwarty szczebel samorządu!
-
2011/03/21 07:06:05
Tak naprawdę to do tej pory w ogóle nie były popularne. Dopiero w tym roku trwa mobilizacja we wszystkich dzielnicach, sprawa stał się modna.
Ja też jestem bardzo za i podoba mi się ten pomysł. I wygląda na to, ze się uda. Po kazdej mszy do podpisywania list zgłaszało się podobno dużo osób.
-
2011/03/21 10:55:53
Z warszawskimi radami jest ten problem, że często siedzą w nich te same osoby od lat, i w sumie nic z ich działalności nie wynika. Jeżeli u Was powstaną nowe, to może dać naprawdę fajne efekty. Oby! Będziesz kandydować?
-
2011/03/21 12:45:48
Fakt, takie zasiedzenie bywa zabójcze dla chęci działania.
Ja nie bedę kandydować. W ogóle nie mam takich ambicji.ministat liczniki.org