Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Krzysztof Andruszkiewicz - lewicowy kandydat dla Gdańska

Krzysztof Andruszkiewicz to kandydat SLD na prezydenta miasta Gdańska. Jednocześnie też dostał pierwsze miejsce na liście Sojuszu do sejmiku województwa pomorskiego. Na co dzień jest wicedyrektorem Teatru "Miniatura". W SLD pełni funkcję szefa Rady Miejskiej.

Krzysztof Andruszkiewicz

Krzysztof Andruszkiewicza ma 43 lata. Jest absolwentem Wydziału Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej.
Hasłem wyborczym Andruszkiewicza w kampanii jest wspólne hasło całej lewicy: "Najpierw mieszkańcy, potem igrzyska". Walcząc o fotel prezydenta chce "zmienić oblicze Gdańska na miasto przyjazne dla mieszkańców". Najważniejsze założenia programowe to wprowadzenie mechanizmów umożliwiających mieszkańcom wnoszenie własnych projektów obywatelskich pod obrady Rady Miasta, zagwarantowanie pełnej infrastruktury na wszystkich nowych osiedlach, monitoring osób starszych i schorowanych.
Pełen program jest tu:
Krzysztof Andruszkiewicz - program
W internecie posiada też swoja stronę: 
Krzysztof Andruszkiewicz
Widać profesjonalizm i doświadczenie w zarzadząniu - co z pewnością jest plusem. Minusem - brak doświadczenia samorządowego.
Moje wątpliwości budzi też "polityczne pochodzenie" kandydata. Wprawdzie podzielona w kraju lewica akurat w Gdańsku w ostatniej chwili jakoś się dogadała, ale znaczącej ilości mandatów i tak nie ma szans uzyskać. A partyjne spory z polityki centralnej mało są nam tu potrzebne.

poniedziałek, 08 listopada 2010, marzatela
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: Edgar_J_New Jersey, 209.212.23.*
2010/11/22 19:26:13
Jezeli Krzysztof Andruszkiewicz jest synem mojego dawnego kolegi ze studiow na tym samym kierunku na Politechnice Gdanskiej (1969-1974) Henryka Andruszkiewicza to zycze Mu i Jego Ojcu nie widzialem juz 36 lat wszystkiego jak najlepszego chociaz sam nie jestem zwolennikiem SLD.ministat liczniki.org