Gdańsk i jego życie moimi oczami
Blog > Komentarze do wpisu

Najbrzydsza ulica Gdańska

Ulica Jana Pawła II - dawny pas startowy to jedno z najbrzydszych miejsc Gdańska. Na odcinku od wiaduktu przy skrzyżowaniu z Rzeczpospolitej jest lepiej, ale pomiędzy wiaduktem i torami kolejowymi - okropieństwo.

ulica Jana Pawła II

Kiedyś było tu targowisko, teraz pozostało kilka rozpadających się budek. Okoliczni mieszkańcy nazywają to miejsce szczurowiskiem.

ulica Jana Pawła II 

A jezdnia jest w taki stanie, że jazda z prędkością powyżej 20 km/h grozi ciezkimi uszkodzeniami pojazdu. Podczas deszczu - bez kaloszy nie da się przejść.

ulica Jana Pawła II

Od kiedy pamiętam - zawsze byly jakieś plany zagospodarowania tego miejsca. I na planach się kończyło, a teraz chyba nawet nie ma pomysłu - co z tym miejscem zrobić.
Przed nami wybory samorządowe. Może warto będzie zapytać kandydatów starających się o nasze głosy czy i jaki mają pomysł na ulice Jana Pawła II?

piątek, 20 sierpnia 2010, marzatela
Tagi: wybory gdańsk
Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2010/08/24 09:48:55
Patron przewraca się w grobie, a przed wyborami ludzie zawsze usłyszą to, co chcieliby usłyszeć...
Swoją drogą, taki wielki teren przy wielkiej sypialni i nie ma pomysłu na jego zagospodarowanie? Jak się nie opłaca nic innego, to może chociaż posadzić drzewa i jakiś park urządzić...
-
2010/08/24 10:47:43
Swego czasu były plany wybudowania tu centrum handlowo-rekreacyjnego. Miał być nawet teatr i kino. Teraz jest tragicznie :(ministat liczniki.org